Baner

O włos od zwycięstwa

Opublikowano 27 października 2017, autor: Przemek Kaźmierski

Juniorzy Chromika Żary ulegli 64:63 zespołowi Sudety Jelenia Góra w niedzielnym (22.10) spotkaniu w hali Gimnazjum nr 3 w Żarach.

Pierwsza i druga kwarta przebiegły pod dyktando gospodarzy. Po drugiej Chromik schodził z parkietu z 9-punktową przewagą, ale przez pozostałe dwie kwarty coraz mocniej do głosu dochodzili jeleniogórzanie. Przed końcową syreną Chromik prowadził dwoma punktami. Trener Łukasz Rubczyński wziął czas i ostrzegł swoich podopiecznych, że najgorszy scenariusz będzie taki, jeśli przeciwnicy wrzucą w ostatnich sekundach kosza za trzy punkty. I tak też się stało. Tym samym Chromik przegrał mecz.

– Przegraliśmy, bo odpuściliśmy w trzeciej i czwartej kwarcie – przyznał po meczu Ł. Rubczyński. – Zawiodła przede wszystkim obrona oraz to że z otwartych pozycji nie potrafiliśmy celnie rzucić. Brak skuteczności…

Podobne opinie padły z ust Jakuba Koczana, kapitana drużyny Chromika.

– Zawiniło nieumiejętne przesuwanie w obronie – stwierdził kapitan.

Najwięcej punktów dla żarskiej drużyny zdobyli Rafał Rutkowski – 16, Kacper Porada – 15, Arkadiusz Szkudlarek – 14, Paweł Pawlikowski – 9.