baner-jas

Dobra gra!

Opublikowano 27 października 2017, autor: Michalina Kozarowicz

UKS Chromik Żary pokonał Rio Team Złotoryja 73:60 w zmaganiach III ligi w koszykówce (w sobotę, 21.10.).

Dobra gra!

Drużyna Chromika Żary w swoim trzecim meczu w dolnośląskiej III lidze mężczyzn wygrała na własnym parkiecie z drużyną ze Złotoryi 73:60 (22:5,19:17,14:18,18:20). Po przegranej w Oleśnicy, był to udany występ naszych zawodników. Chromik tylko w pierwszych dwóch minutach dał wyjść przeciwnikowi na prowadzenie 2:5. Kolejnych 20 pkt zdobyli gospodarze, którzy dość łatwo wygrali pierwszą kwartę 22:5. Kolejne odsłony to kontrolowana gra Chromika, mimo że drużyna ze Złotoryi walczyła dzielnie.

Najwięcej punktów dla Chromika zdobył Dariusz Kalinowski. Koszykarz rzucił 19 punktów, w tym zaliczył aż 4 celne rzuty za 3 punkty. Skuteczny okazał się też Dawid Komza, który dla swojej drużyny zdobył 18 punktów. Konrad Mołek i Mateusz Rusiński rzucili po 13 punktów, Radosław Barcz – 8, a Arkadiusz Szkudlarek – 2.

W rewanżu za doping

Kibice zapewnili wspaniały doping swojej drużynie. Klub zrewanżował się, szykując dodatkowe atrakcje podczas meczu. Jedną z nich był konkurs, w którym można było wygrać piłkę z autografem Łukasza Koszarka, zawodnika Stelmetu BC Zielona Góra. Aby ją zdobyć, wystarczyło przyjechać autem z naklejką Chromika. Podczas przerwy, wylosowano zwycięski numer rejestracyjny, który należał do Zdzisława Pawlikowskiego z Żar. W przerwie, trzech kibiców miało też szansę wygrać 1000 zł za rzut z połowy boiska. Niestety, nikomu się nie udało.

Drużyna Chromika zmierzy się w najbliższą sobotę (28.10.) na wyjazdowym spotkaniu z Chrobrym Kłodzko.