joanna_szafy_baner_1000x200_2017

Dziesięciu na jedenastu

Opublikowano 27 października 2017, autor: jb

Wynikiem 2:2 zakończył się mecz Orła Konina Żagańskiego i Sparty Miodnica (sobota, 21.10.) w 10 kolejce klasy A.

Drużyna Sparty na mecz do Konina przyjechała w dziesiątkę. Gospodarze wyszli na prowadzenie już w 7. min po celnym strzale Jacka Bukiela. Tuż przed końcem pierwszej połowy na 2:0 podwyższył Krzysztof Bareła (44. min).

Dobrze w bramce Orła spisywał się Bartłomiej Wlazło, ale po kontuzji dłoni musiał zejść z boiska. Do ataku przystąpili piłkarze z Miodnicy. Dwie bramki strzelili Brazylijczycy, Adriano Lucas (63. min) i Italo Rocha (76. min). Za faul, dyskusję i ciągnięcie za koszulkę w doliczonym czasie gry czerwone kartki zobaczyli Jacek Toczka ze Sparty i K. Bareła z Orła. Piłkarze Konina strzelili jeszcze jedną bramkę w 93. min, ale sędzia dopatrzył się spalonego i gola nie uznał.

– Sędzia stwierdził, że zawodnik obrony, który blokuje strzał i stoi w bramce, jest poza polem gry i nie bierze udziału w akcji, co brzmi jak kuriozum – ocenia Jerzy Zator, prezes Orła.

Na trzy kolejki przed przerwą zimową, Orzeł zajmuje ostatnie 14. miejsce w tabeli z dorobkiem 5 punktów. Miodnica z dorobkiem 7 punktów jest na 12. miejscu.