REKLAMA
absolut

Kronika policyjna

Ze śrubokrętem na kuzyna

Opublikowano 20 października 2017, autor: Piotr Piotrowski

20-latka znalazła sposób, aby wykurzyć z mieszkania jej matki niechcianego lokatora. Poprosiła kolegów, aby wpadli do niego i pogrozili, że go zabiją.

Jej kuzyn, Morat B., nie płacił czynszu za wynajem mieszkania przy ul. 1 Maja w Gozdnicy. Aby wyegzekwować 1 tys. zł. długu, Weronika M. (20 l.) poprosiła o  pomoc kolegów –  Grzegorza K. (29 l.) i Roberta P. (26 l.). W trójkę wpadli do mieszkania, pobili Morata i grozili, że go zabiją. Za straszaka posłużyły im śrubokręty.

 Kuzynowi Weroniki i jego partnerce, Elizie K., bandyci zabrali dwa telefony komórkowe i ok. 400 zł. W piątek, 13 października, ruszył proces w Sądzie Okręgowym w Zielonej Górze. Oskarżeni nie przyznali się do winy. Weronika tłumaczyła, że z mieszkania wzięła jedynie 50 zł i przez przypadek telefon komórkowy. Na pytanie, dlaczego obrażała policjanta w czasie zatrzymania, odpowiedziała, że została spryskana przez niego gazem. Grzegorz K. zeznał, że śrubokręty posłużyły tylko do tego, aby wymienić zamki. Dodał, że niczego z mieszkania nie zabrał, a  pieniądze, które przy nim znalazła policja, wygrał na automatach.

Pełnomocnicy oskarżonych  wnioskowali o zwolnienie z aresztu, w którym są już siedem miesięcy. Sąd nie przystał na to.

Napisz komentarz »