REKLAMA
absolut

Wasze sprawy

Alternatywy 4 na Libelta

Opublikowano 20 października 2017, autor: Piotr Piotrowski

Mieszkańcowi Żagania Spółdzielnia Mieszkaniowa chce zabrać piwnicę, z której korzysta od 43 lat. – Gdzie będę teraz trzymał przetwory, rower czy sprzęt, które nie mieści się w mieszkaniu? – pyta zrozpaczony Jan Brożyna.

Pan Jan użytkuje piwnicę w bloku przy ul. Libelta od 1974 roku.

– Otrzymałem ją wraz z mieszkaniem, jako przydział od spółdzielni. 18 lat temu wykupiłem mieszkanie – mówi J. Brożyna. – Jakie było moje zdziwienie, gdy teraz dostałem wezwanie do opróżnienia piwnicy. Na nic zdało się moje tłumaczenie, że przecież wykupiłem ją wraz z mieszkaniem.

Zrozpaczony mieszkaniec  Libelta  pomocy zdecydował się szukać w „Regionalnej”. 

Zbigniew Sprzączkowski, prezes Spółdzielni Mieszkaniowej, tłumaczy, że w bloku trwa inwentaryzacja piwnic.

 – W latach 70. XX wieku przydzielano piwnice, jak leci, na zasadzie „wolnej Amerykanki” – mówi prezes. – Niedawno w tym bloku lokatorka sprzedała mieszkanie i okazało się, że miała do niego przypisaną nie tę piwnicę, którą powinna. W trakcie inwentaryzacji wyszło na jaw, że w sumie aż czterech lokatorów ma pozamieniane piwnice. Teraz to wszystko staramy się wyprostować. Przez 43 lata ten pan korzystał z piwnicy swojego sąsiada.

Po naszej interwencji, Sprzączkowski obiecuje, że pan Jan w zamian dostanie inną piwnicę, którą z kolei błędnie przydzielono innemu sąsiadowi. 

Napisz komentarz »