dringenberg_baner_top_11-12-2017

Żarskie rycerki z tarczą

Opublikowano 20 października 2017, autor: Przemek Kaźmierski

Zawodniczki Promienia Żary pokonały 4:1 drużynę MUKS „PS” Kostrzyn nad Odrą w niedzielnym spotkaniu III ligi na stadionie przy ul. Zwycięzców.

Całe spotkanie prowadzone było pod dyktando gospodyń, czyli żarskiego Promienia. Pierwsza bramka padła po samobójczym strzale zawodniczki z Kostrzyna. Druga – po dobrym strzale Aleksandry Drozdowskiej, która pokonała z kilkunastu metrów bramkarkę gości. Na  przerwę oba zespoły schodziły przy stanie 2:0 dla Promienia. W drugiej połowie żaranki dołożyły jeszcze dwa gole – autorstwa Gabrieli Krukowskiej oraz Klaudii Nowak. Goście zdołali pod koniec spotkania strzelić jedną bramkę. Jej autorką była Karolina Pliś.

– Dziewczyny szybko pozbierały się po ostatniej porażce z MUKS Zielona Góra – mówi Robert Dziadul, trener zespołu. – To była świetna walka poparta zdecydowanie lepszą skutecznością.

Najbliższe spotkanie dziewczęta rozegrają w niedzielę, 22.10., w Gorzowie Wielkopolskim Początek o godz. 15.00.