baner_Barej_1000x200_1

Klątwa Sprotavii trwa

Opublikowano 20 października 2017, autor: Piotr Piotrowski

Szprotawscy piłkarze ostatni raz na własnym boisku wygrali… rok temu. W niedzielę, 15 października, rozegrali 15. mecz z rzędu bez zwycięstwa.

Gdy Sprotavia przegrywała z Ilanką Rzepin już 0:2, po golach Michała Sawiaka i Dawida Chanasia, Bartosz Olejniczak w 59. minucie strzelił na 1:2. Osiemnaście minut później zdobył drugą bramkę.

To był 15. mecz z rzędu, którego szprotawianie nie potrafili wygrać. Ostatnie zwycięstwo na stadionie przy ul. Sobieskiego zanotowali 22 października 2016 roku! W tym sezonie podopieczni Mieczysława Sobczaka punkty zdobywają na wyjazdach (3 wygrane).

–  Mecz z Ilanką mógł się podobać kibicom. Przegrywaliśm, ale podnieśliśmy się z kolan i zdołaliśmy zremisować – mówi z uśmiechem prezes Sprotavii, Dariusz Marciniak.

Póki co, szprotawianom spadek nie grozi. Po 11. kolejkach zajmują w tabeli 9., bezpieczne miejsce.