REKLAMA

Sport

Derby dla Promienia

Opublikowano 20 października 2017, autor: Norbert Królik

Promień wygrał 1:0 z Unią Kunice w 11. kolejce klasy okręgowej. Bramkę strzelił z rzutu karnego Łukasz Czyżyk.

Promień Żary do tej pory w 11 meczach stracił 8 goli. O tym, że niełatwo mu strzelić bramkę, przekonali się w sobotę (14.10.) piłkarze Unii Kunice, którzy przegrali na stadionie przy ul. Zwycięzców 0:1. Na listę strzelców wpisał się tylko Łukasz Czyżyk. Trafił z rzutu karnego.

Zabrakło skuteczności

Zespół z ul. Zwycięzców miał okazję do zdobycia kolejnych goli, ale ich nie wykorzystał.

– Najlepszym zawodnikiem meczu był według mnie Rafał Ciesielski, nasz bramkarz – ocenił Bogdan Klockowski, spiker i działacz Unii Kunice. Faktycznie, doświadczony 39-letni bramkarz popisał się kilkoma udanymi interwencjami. Do tego dopisywało mu szczęście, bo przed wpuszczeniem gola ratował go albo słupek, albo poprzeczka.

– To był najsłabszy Promień, z jakim kiedykolwiek grałem – oświadczył zadziornie po meczu Rafał Ciesielski, prezes i bramkarz Unii Kunice, były zawodnik Promienia.

W drużynie Promienia efektownymi dryblingami czarował Brazylijczyk Winston. Gdy opuszczał boisko w 85. min, żegnały go gromkie brawa.

Mogli się pokazać

Jak przystało na derby, na trybunach nie zabrakło VIP-ów. Burmistrz Danuta Madej, która ubrała kurtkę w kolorach Unii, zapewniała, że jednakowo kibicuje obu drużynom i usiadła obok Henryka Krzemińskiego, prezesa Promienia.

– Obie drużyny grają bardzo dobrze – komentowała D. Madej.

Na stadionie przy ul. Zwycięzców nie zabrakło również radnych Jerzego Candekidisa, kibicującego Promieniowi oraz Piotra Czerwińskiego, kibica Unii.

Po sobotnim meczu Promień zajmuje 4. miejsce w tabeli ligi okręgowej, tracąc do lidera – Cariny Gubin – 6 pkt. Unia jest 13. i ma tylko jeden punkt przewagi nad strefą spadkową.

Napisz komentarz »