REKLAMA

Komunikacja

Utrudnienia w ruchu

Opublikowano 13 października 2017, autor: Justyna Bareła

Zamknięcie skrzyżowania ul. Witosa i Fabrycznej, wyłączenie z ruchu części ul. Wieniawskiego. Sprawdź, na jakie utrudnienia w Żarach musisz się przygotować w najbliższym tygodniu.

– Od wtorku do czwartku, 17-19 października, planujemy całkowite wyłączenie z ruchu lewej części skrzyżowania ul. Moniuszki z ul. Wieniawskiego oraz samej ul. Wieniawskiego do ul. Lutosławskiego. Na tym odcinku będą roboty związane z budową ronda – mówi szef budowy z ul. Moniuszki, Marcin Sójka. – Do 17 października planujemy zakończenie układania podbudowy i warstwy wiążącej na ul. Moniuszki od wiaduktu do ul. Kurpińskiego po lewej stornie. Ze względu na wykonywanie chodników na tej części ulicy nadal będzie utrudniony ruch pojazdów, czyli zwężenia i ruch wahadłowy – wymienia M. Sójka.

Na początek przyszłego tygodnia planowane jest zamknięcie skrzyżowania ul. Okrzei z Fabryczną.

– W tym miejscu ma powstać rondo. Objazd wyznaczony będzie ulicami Witosa i Zgorzelecką – mówi kierownik robót Piotr Nogajczyk. I dodaje: – Obecnie trwają jeszcze prace przy budowie chodników, a na jezdni robimy podkład tłuczniowy, na którym potem będzie wyłożona warstwa bitumiczna.

Przy remoncie ul. Zielonogórskiej organizacja ruchu nie zmieni się aż do początku listopada.

– Cały czas trwa budowa chodników od numeru nr 13 do ul. Wiśniowej po lewej stronie, a po prawej stronie – budowa ścieżki rowerowej. W planach jest montaż oprawy oświetlenia na tym odcinku. Gdy będziemy kłaść warwę ścieralną na jezdni, będziemy musieli całkowicie zamknąć ruch od obwodnicy do ul. Budowlanych. Przewidujemy, że będzie to w pierwszych dniach listopada – wyjaśnia Piotr Przybylla, kierownik.

Napisz komentarz »