REKLAMA

Aktualności, Wasze sprawy

Żagańscy grzybiarze znani na cały świat

Opublikowano 13 października 2017, autor: Piotr Piotrowski

Grzybiarze na żagańskim poligonie storpedowali plany amerykańskich żołnierzy, którzy musieli opóźnić swoje manewry z użyciem czołgów.

Żołnierze skoszarowani w podżagańskich Karlikach mieli rozpocząć manewry z użyciem m.in. czołgów Abrams już w poniedziałek, 9 października. Ćwiczenia zostały wstrzymane. Dlaczego? Na przeszkodzie stanęli mieszkańcy Żagania, Trzebowa i okolic, którzy ruszyli na grzyby, wchodząc na tereny poligonowe. Mimo tablic ostrzegających o zbliżających się na nich strzelaniach.

Jako pierwsza informację o wstrzymanych manewrach podała rosyjska agencja „RIA Novosti”. Szybko powielił ją niemiecki dziennik „Tagesspiegel” i inne media z Europy oraz USA.

 

Żeby przeczytać więcej, kup gazetę „Regionalną” lub dostęp do wszystkich treści płatnych.
Liczba słów ukrytego tekstu: 314

Kup gazetę w kiosku

ten artykuł znajduje
się w numerze
Cena gazety: 3,00 zł brutto
LUB Wyślij sms

Wyślij sms o treści: AP.GRR
na numer: 79068
Cena sms: 11,07 zł brutto
LUB Wykonaj szybki przelew

Szybkie przelewy i płatności
kartą poprzez dotpay.pl
Kwota przelewu: 5 zł brutto


Aby odblokować treść wpisz otrzymany kod:


UWAGA! Otrzymany kod jest ważny przez 7 dni i odblokowuje wszystkie płatne treści.

Wykupując dostęp do treści płatnych zgadasz się na przetwarzanie danych w celu wygenerowania kodu. Administratorem danych jest właściciel portalu regionalna.pl - „REGIONALNA SPÓŁKA CYWILNA” Spółka Cywilna Monika Rabe-Prokopczyk, Anna Rabe z siedzibą przy ul. Broni Pancernej 6, 68-200 Żary.
Operatorem płatności SMS jest CTM Mobiltek, właściciel serwisu Smartpay.pl. Usługa dostępna w sieciach T-mobile, Orange, Plus GSM, Play, Heyah, Sami Swoi. Regulamin usług SMS dostępny na stronie smartpay.pl. Reklamacje można składać pod https://smartpay.pl/complaint.

 

Napisz komentarz »