REKLAMA
absolut

Aktualności, Ludzie, wydarzenia

No to powiało!

Opublikowano 13 października 2017, autor: Michalina Kozarowicz

17 tys. osób nie miało prądu w powiatach żarskim i żagańskim po przejściu orkanu (5.10).

Podmuchy wiatru sięgały w naszym regionie nawet 130 km/h (za silne uważa się już te ok. 60 km/h). Strażacy interweniowali aż 258 razy! Zaczęli już o godz. 16.30. Najsilniejsze uderzenie „Ksawerego” było o 18.00. Zgłoszenia zaczęły napływać jednocześnie ze wszystkich gmin.

– W czwartek i piątek mieliśmy dokładnie 213 interwencji – mówi młodszy aspirant Paweł Brela z żarskiej Straży Pożarnej. – A od czwartku do wtorku mieliśmy ich w sumie 258. Zaangażowanych  było 150 strażaków. Najwięcej zgłoszeń odnotowaliśmy w Żarach i Lubsku o godz. 18.00. Strażacy jadąc do jakiejś miejscowości, udrażniali drogę, wykonując jedną interwencję za drugą – mówi strażak.

 

Żeby przeczytać więcej, kup gazetę „Regionalną” lub dostęp do wszystkich treści płatnych.
Liczba słów ukrytego tekstu: 293

Kup gazetę w kiosku

ten artykuł znajduje
się w numerze
Cena gazety: 3,00 zł brutto
LUB Wyślij sms

Wyślij sms o treści: AP.GRR
na numer: 79068
Cena sms: 11,07 zł brutto
LUB Wykonaj szybki przelew

Szybkie przelewy i płatności
kartą poprzez dotpay.pl
Kwota przelewu: 5 zł brutto


Aby odblokować treść wpisz otrzymany kod:


UWAGA! Otrzymany kod jest ważny przez 7 dni i odblokowuje wszystkie płatne treści.

Wykupując dostęp do treści płatnych zgadasz się na przetwarzanie danych w celu wygenerowania kodu. Administratorem danych jest właściciel portalu regionalna.pl - „REGIONALNA SPÓŁKA CYWILNA” Spółka Cywilna Monika Rabe-Prokopczyk, Anna Rabe z siedzibą przy ul. Broni Pancernej 6, 68-200 Żary.
Operatorem płatności SMS jest CTM Mobiltek, właściciel serwisu Smartpay.pl. Usługa dostępna w sieciach T-mobile, Orange, Plus GSM, Play, Heyah, Sami Swoi. Regulamin usług SMS dostępny na stronie smartpay.pl. Reklamacje można składać pod https://smartpay.pl/complaint.

 

[/tresc_platna]

 

Napisz komentarz »