baner_citroen_970x250_C3_18-09-2017

Sukcesy młodych zapaśników

Opublikowano 13 października 2017, autor: Przemek Kaźmierski

Zawodnicy żarskiego Agrosu popisali się podczas III Pucharu Polski kadetów w zapasach w ramach 45. Memoriału Władysława Mazia w Radomiu.

Na tym najbardziej prestiżowym w Polsce turnieju w kategorii wiekowej 15-17 lat, drużyna Agrosu zajęła IV miejsce ex aequo z Olimpijczykiem Radom.

Piotr Siwak, uczeń Zespołu Szkół Budowlanych, zdobył srebrny medal w kategorii do 100 kg, jego kolega ze szkoły – Bartłomiej Kuczmarski – zdobył brąz w kategorii do 85 kg. W walce o finał przegrał z utytułowanym zawodnikiem z Litwy. W kategorii do 85 kg piąte miejsce zajął uczeń Liceum Ogólnokształcącego im. B. Prusa – Aleksander Płatek. Jakub Płatek z Ekonomika w kategorii do 76 kg zdobył brązowy medal, a Kamil Nowak z CKZiU – piąte miejsce w kategorii do 63 kg.

Młodziczki też z medalami

To nie koniec sukcesów żarskich zapaśników. Z Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodziczek w Zapasach w Krotoszynie ze złotym medalem wróciła Nikola Drozdek (kat. do 40 kg), uczennica SP nr 1. Brązowy medal wywalczyła Martyna Żuk (kat. do 67 kg), uczennica SP nr 3, a piąte miejsce Martyna Gabryl z SP nr 8 (kat do 40 kg).

Już jutro (14.10), 10-osobowa reprezentacja kadetów wybiera się na turniej do Danii.