Klinika wisniowa_baner_1000x200

Zółto-czerwone derby

Opublikowano 13 października 2017, autor: Michalina Kozarowicz

Nysa Trzebiel i Tupliczanka Tuplice to zaciekli rywale. Podczas niedzielnego meczu (8.10.), sędziowie przyznali aż 8 żółtych kartek i 2 czerwone.

W niedzielę Tuplicznaka podjęła na własnym boisku swojego największego rywala, sąsiednią Nysę Trzebiel. Mecz zakończył się wynikiem 3:1 dla Nysy. Aż dwóch zawodników Tupliczanki otrzymało czerwone kartki. W 67. min boisko opuścił Konrad Truskowski, a w 87. min – Tomasz Rutkowski za faul na bramkarzu Nysy, Przemysławie Roczniku.

Nysa przez pierwszą połowę, pomimo dobrego ataku, straciła gola za sprawą strzału Mateusza Cierzniaka z Tupliczanki w 33. min. Po przerwie, zawodnicy Nysy przeszli do ostrego ataku, utrzymując grę praktycznie przez cały czas na połowie Tupliczanki. Przyniosło to skutek w postaci trzech goli. Dwie z nich strzelił Dominik Nikoliszyn, w tym jedną w 90. min. Trzecią bramkę dla Nysy zdobył Grzegorz Napieraj.