REKLAMA

Sport

Husaria z pierwszym punktem

Opublikowano 13 października 2017, autor: Piotr Piotrowski

Nie wiedzie się piłkarzom Husarii Niegosławice w rozgrywkach żagańskiej klasy B. W siedmiu kolejkach jej piłkarze zdobyli zaledwie 1 punkt.

W ubiegły weekend Husaria wywalczyła pierwszy punkt w tym sezonie, remisując 2:2 na własnym stadionie z Beskidem Bożnów. Gole dla gospodarzy zdobyli: Mariusz Nowik (8. min) i Kacper Duma (66. min), dla gości – Wojciech Jeżak (23. min) i Kacper Wancel (55. min).

Wcześniej zespół z Niegosławic zaliczył aż sześć porażek z rzędu.

 – Po ostatnim sezonie zespół się rozsypał, dołączyło sporo młodzieży, która się ogrywa – mówi trener i zarazem zawodnik Husarii, Mariusz Weryszko. – Czekamy na pierwsze zwycięstwo. 

A to może przyjść już w najbliższy weekend (14.10.), gdy Husaria zmierzy się z najsłabszą drużyną klasy B, Victorią Siecieborzyce. Po 7. kolejce Husaria zajmuje w tabeli przedostatnie miejsce, z dorobkiem zaledwie 1 punktu i bilansem bramek 10:29.

Dodajmy, że reaktywacja  klubu piłkarskiego w Niegosławicach nastąpiła dwa lata temu. Założyło go stowarzyszenie miłośników futbolu. Prezesem Husarii został Sebastian Chachuła, jego zastępcą – M. Weryszko.

Napisz komentarz »