absolut

Wypuścili zwycięstwo z rąk!

Opublikowano 13 października 2017, autor: Piotr Piotrowski

Mocno rozczarowali kibiców Czarni Żagań, zaledwie remisując 3:3 z jedną z najsłabszych ekip w okręgówce, Zorzą Ochla. Wszystkie bramki stracili w końcówce meczu.

W sobotnie deszczowe popołudnie (7.10.) żagańscy piłkarze dokonali czegoś – wydawałoby się – niemożliwego. Prowadząc 3:0, dali sobie strzelić trzy gole w końcówce meczu i stracili 2 punkty.  Zaczęło się wyśmienicie – w 39. minucie gola dla Czarnych zdobył Marcin Jankowski, dla którego była to 13. bramka w lidze. Po przerwie do siatki trafiali: Leszek Jagodziński (78. min) oraz Sebastian Bogiel (81. min). Gdy wydawało się, że po serii remisów (wcześniej z Odrą Nietków i Piastem Iłowa), podopieczni Sebastiana Horodyskiego zgarną w meczu z 12. drużyną ligi pełną pulę, w ostatnich siedmiu minutach spotkania popełnili koszmarne błędy, tracą aż trzy gole. W 84. min do bramki trafił Łukasz Janus, po 2 minutach – Kamil Zamojski, a w doliczonym czasie, wynik na 3:3 ustalił Janus.

– Cóż powiedzieć? Dramat w ostatnich minutach. Prowadziliśmy 3:0 i dopadła nas dekoncentracja. W głupi sposób straciliśmy bramki i punkty. Trzeba się złapać za jaja i grać lepiej, przede wszystkim w obronie – powiedział po meczu zdegustowany Horodyski.

Po tym pechowym remisie Czarni spadli na 7. miejsce i tracą do lidera, Cariny Gubin, aż 10 punktów. Jeśli myślą jeszcze o awansie do IV ligi, muszą zacząć lepiej grać.