REKLAMA
baner-jas

Ludzie, wydarzenia

Żeby tak nie śmierdziało

Opublikowano 20 października 2017, autor: Przemek Kaźmierski

Żarską oczyszczalnię ścieków przy ul. Żurawiej czeka remont. Powstaną dwa nowe zbiorniki, nowy system napowietrzania, cześć zbiorników zostanie przykryta, aby zmniejszyć smród, jaki unosi się w okolicy.

Oczyszczalnia ma 22 lata i aby dostosować ją do współczesnych standardów, trzeba ją zmodernizować i rozbudować.

– Firma Enwirotech z Poznania zdiagnozowała, co należy udoskonalić i teraz jesteśmy na etapie planowania i uzyskiwania pozwolenia na rozbudowę i przebudowę – mówi Leszek Karaś, dyrektor spółki Złota Struga, która zarządza oczyszczalnią. – Modernizacja jest konieczna. Część już przebudowaliśmy, w tym taras dolny, gdzie rurą o przekroju jednego metra ścieki dostarczane są na kratę i podawane dalej. Dziennie przyjmujemy ich od 6 do 8 tys. metrów sześciennych. Ta inwestycja kosztowała nas ok. 2,5 mln zł. Zbudowaliśmy też nowy rurociąg z dolnego na górny taras, gdzie znajdują się wszystkie urządzenia ciągu technologicznego.

Na razie plany i pozwolenia

 

Żeby przeczytać więcej, kup gazetę „Regionalną” lub dostęp do wszystkich treści płatnych.
Liczba słów ukrytego tekstu: 117

Kup gazetę w kiosku

ten artykuł znajduje
się w numerze
Cena gazety: 3,00 zł brutto
LUB Wyślij sms

Wyślij sms o treści: AP.GRR
na numer: 79068
Cena sms: 11,07 zł brutto
LUB Wykonaj szybki przelew

Szybkie przelewy i płatności
kartą poprzez dotpay.pl
Kwota przelewu: 5 zł brutto


Aby odblokować treść wpisz otrzymany kod:


UWAGA! Otrzymany kod jest ważny przez 7 dni i odblokowuje wszystkie płatne treści.

Wykupując dostęp do treści płatnych zgadasz się na przetwarzanie danych w celu wygenerowania kodu. Administratorem danych jest właściciel portalu regionalna.pl - „REGIONALNA SPÓŁKA CYWILNA” Spółka Cywilna Monika Rabe-Prokopczyk, Anna Rabe z siedzibą przy ul. Broni Pancernej 6, 68-200 Żary.
Operatorem płatności SMS jest CTM Mobiltek, właściciel serwisu Smartpay.pl. Usługa dostępna w sieciach T-mobile, Orange, Plus GSM, Play, Heyah, Sami Swoi. Regulamin usług SMS dostępny na stronie smartpay.pl. Reklamacje można składać pod https://smartpay.pl/complaint.

 

Napisz komentarz »