REKLAMA

Ludzie, wydarzenia

Warto wyjść z domu

Opublikowano 06 października 2017, autor: Justyna Bareła

Seniorzy z Żagania rozpoczęli nowy rok akademicki Uniwersytetu Trzeciego Wieku (3.10.). Inauguracja odbyła się w sali Kryształowej Pałacu Książęcego.

UTW ruszył już po raz 12. Gaudeamus Igitur odśpiewał Chór Octava z Żagania.

– Rok zapowiada się owocnie. Po trzech dniach od uruchomienia zapisów mieliśmy już ponad 150 osób i kolejni cały czas się dopisują. Liczymy na to, że będzie nas ponad 200, jak w ubiegłym roku. Oprócz stałych zajęć szykujemy m.in. wycieczki czy imprezy kulturalne. Każdy znajdzie coś dla siebie – mówi Stanisława Szczepanik, przewodnicząca UTW.

Z ciekawości i dla zdrowia

Seniorzy mogą zapisywać się aż na 11 różnych sekcji. Do wyboru są języki obce – angielski, niemiecki, włoski oraz gimnastyka, basen, taniec, joga, regionalistyka, informatyka, przy UTW działa także Dyskusyjny Klub Książki oraz grupa artystyczna.

Słuchaczom podoba się głównie różnorodność zajęć. Już 12 rok na zajęcia przychodzą Anna Ziętek z mężem Krzysztofem.

– UTW to świetny pomysł dla seniorów. Ja chodzę na angielski, jogę, regionalistykę i może pójdę jeszcze na taniec. Składki wynoszą 10 zł miesięcznie, więc możemy sobie spokojnie na takie zajęcia pozwolić – mówi pani Anna.

– Oboje mamy już po cztery różne dyplomy – dodaje ze śmiechem K. Ziętek. – Warto wyjść z domu, spotkać znajomych, w końcu mamy na to czas – dodaje.

 

Żeby przeczytać więcej, kup gazetę „Regionalną” lub dostęp do wszystkich treści płatnych.
Liczba słów ukrytego tekstu: 160

Kup gazetę w kiosku

ten artykuł znajduje
się w numerze
Cena gazety: 3,00 zł brutto
LUB Wyślij sms

Wyślij sms o treści: AP.GRR
na numer: 79068
Cena sms: 11,07 zł brutto
LUB Wykonaj szybki przelew

Szybkie przelewy i płatności
kartą poprzez dotpay.pl
Kwota przelewu: 5 zł brutto


Aby odblokować treść wpisz otrzymany kod:


UWAGA! Otrzymany kod jest ważny przez 7 dni i odblokowuje wszystkie płatne treści.

Wykupując dostęp do treści płatnych zgadasz się na przetwarzanie danych w celu wygenerowania kodu. Administratorem danych jest właściciel portalu regionalna.pl - „REGIONALNA SPÓŁKA CYWILNA” Spółka Cywilna Monika Rabe-Prokopczyk, Anna Rabe z siedzibą przy ul. Broni Pancernej 6, 68-200 Żary.
Operatorem płatności SMS jest CTM Mobiltek, właściciel serwisu Smartpay.pl. Usługa dostępna w sieciach T-mobile, Orange, Plus GSM, Play, Heyah, Sami Swoi. Regulamin usług SMS dostępny na stronie smartpay.pl. Reklamacje można składać pod https://smartpay.pl/complaint.

 

Napisz komentarz »