REKLAMA

Samorząd, Sport

Bliżej władzy większa kasa

Opublikowano 06 października 2017, autor: Norbert Królik

Dodatkowa kasa na sport dla wybranych? Danuta Madej, burmistrz Żar, twierdzi, że nie. Fakty mówią co innego.

Pytana o pieniądze, które kilku klubom przyznała poza konkursem, burmistrz D. Madej przekonuje, że o dodatkowe fundusze z budżetu miasta na działalność sportową może starać się…  każdy. Fakty są jednak takie, że extra kasę biorą kluby, z którymi związani są bliscy współpracownicy pani burmistrz.

Na ten rok dofinansowanie z budżetu Żar dostało 21 klubów w ramach konkursu ofert. Łączna kwota dofinansowania to blisko 1 mln zł. Nie wszystkim jednak to wystarczyło.

Cztery kluby wyciągnęły dodatkowo rękę po kasę poza konkursem. I ją dostały.

 

Na zespół kobiet

Promień Żary (piłka nożna), który w ramach konkursu dostał 155 tys. zł, założył we wrześniu zespół piłkarski dziewcząt. Trenerem zespołu został Robert Dziadul, radny miejski z koalicji popierającej D. Madej. Klub wystąpił o dodatkowe dofinansowanie 10 tys. zł. To maksymalna kwota, jaką można przyznać bez konkursu. Dostał te pieniądze.

 

Żeby przeczytać więcej, kup gazetę „Regionalną” lub dostęp do wszystkich treści płatnych.
Liczba słów ukrytego tekstu: 688

Kup gazetę w kiosku

ten artykuł znajduje
się w numerze
Cena gazety: 3,00 zł brutto
LUB Wyślij sms

Wyślij sms o treści: AP.GRR
na numer: 79068
Cena sms: 11,07 zł brutto
LUB Wykonaj szybki przelew

Szybkie przelewy i płatności
kartą poprzez dotpay.pl
Kwota przelewu: 5 zł brutto


Aby odblokować treść wpisz otrzymany kod:


UWAGA! Otrzymany kod jest ważny przez 7 dni i odblokowuje wszystkie płatne treści.

Wykupując dostęp do treści płatnych zgadasz się na przetwarzanie danych w celu wygenerowania kodu. Administratorem danych jest właściciel portalu regionalna.pl - „REGIONALNA SPÓŁKA CYWILNA” Spółka Cywilna Monika Rabe-Prokopczyk, Anna Rabe z siedzibą przy ul. Broni Pancernej 6, 68-200 Żary.
Operatorem płatności SMS jest CTM Mobiltek, właściciel serwisu Smartpay.pl. Usługa dostępna w sieciach T-mobile, Orange, Plus GSM, Play, Heyah, Sami Swoi. Regulamin usług SMS dostępny na stronie smartpay.pl. Reklamacje można składać pod https://smartpay.pl/complaint.

 

Napisz komentarz »