REKLAMA

Sport

Burmistrz tylko obiecuje

Opublikowano 06 października 2017, autor: A. Wach

Mówi w rozmowie z „Regionalną” Łukasz Szałęga, prezes UKS Witków.

„Regionalna”: Zajmujecie trzecie miejsce w tabeli i w sześciu meczach zdobyliście już 28 goli. Waszym celem jest awans do klasy A. Tymczasem macie jedno z najgorszych boisk w klasie B.

Łukasz Szałęga: Jak nie najgorsze. Prowizoryczne baraki na szatnie i ławki zrobiliśmy sobie sami, bez wsparcia gminy. 8,5 tys. zł gminnej dotacji idzie wyłącznie na opłaty dla sędziów, transport, sprzęt do treningów, zgłoszenia zawodników. Nawet jeśli wywalczymy awans do klasy A, nie będziemy mogli grać na swoim boisku, bo budynek socjalny nie ma wody ani prądu. Do tego fatalna wyboista droga dojazdowa. W gminie tłumaczą, że koszty przyłączy prądu i wody są wysokie, bo boisko leży kilometr od sieci. Ale jakoś w sąsiedniej gminie Iłowa znalazły się pieniądze na ten cel dla naszego ligowego rywala, Płomienia Czerna. Tam boisko jest jeszcze dalej od sieci niż nasze. 

A wam gmina nie pomoże?

Burmistrzowie Szprotawy wiele razy obiecywali nam, że Witków doczeka się w końcu boiska z prawdziwego zdarzenia. 10 lat temu gmina przejęła pod ten cel działkę od Agencji Nieruchomości Rolnych i do tej pory cisza. Przed wyborami burmistrz zapewniał, że powstanie u nas boisko, ale na obietnicach się skończyło. Siedem lat temu, gdy pierwszy raz awansowaliśmy do klasy A, żagański podokręg Lubuskiego Związku Piłki Nożnej nie dopuścił naszego obiektu do rozgrywek. Z konieczności, musieliśmy rozgrywać mecze gościnnie w Szprotawie. To żadna frajda, bo chcemy grać u nas, dla własnej publiczności. Burmistrz pomija Witków, za to mocno inwestuje w swoją rodzinną Borowinę.

Mimo kiepskich warunków, w grę wkładacie sporo serca.

 Mamy fajną zgraną paczkę piłkarzy z Witkowa i okolic. Można powiedzieć, że stanowimy jedną wielką rodzinę. Jest klan pięciu piłkarzy – Ormanów, grają też wujek z bratankiem, czyli Tomasz i Jarosław Ilczyszyn oraz dwaj bracia Rewaj. Tych chłopaków stać na awans. Wierzę, że tak się stanie i że gmina w końcu nas doceni i sfinansuje przyłącza do budynku, a także remont płyty boiska.

Napisz komentarz »