REKLAMA
baner-jas

Ludzie, wydarzenia

Odpicują dworzec

Opublikowano 06 października 2017, autor: Piotr Piotrowski

19 mln 986 tys. zł będzie kosztować przebudowa żagańskiego dworca kolejowego.

Spółka PKP rozstrzygnęła przetarg na remont budynku przy ul. Kolejowej. Zajmie się nim firma SKB z Warszawy, która jako jedyna złożyła ofertę. Jak się okazuje, coś za coś. Spółka PKP sfinansuje w całości remont zabytkowego budynku, ale pod warunkiem, że miasto wynajmie część jego pomieszczeń. Na Kolejową zostaną przeniesione siedziby: Straży Miejskiej, spółki Żagańskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego oraz Zakład Gospodarki Mieszkaniowej. Znajdą się na I i II piętrze.

W holu będzie biuro obsługi klienta oraz toalety. W środkowej części, zaprojektowano wydzieloną poczekalnię. Parter zostanie przeznaczony dla poradni rehabilitacyjnej.

– Warunkiem przystąpienia do modernizacji było wykorzystanie wyremontowanych pomieszczeń przez miasto i jego instytucje. W przeciwnym razie dworzec nie znalazłby się w planach remontowych – mówi burmistrz Daniel Marchewka. – Miasto będzie płacić ok. 30 tys. zł z tytułu dzierżawy.

Wyremontowana będzie elewacja budynku, odświeżone zostaną wszystkie pomieszczenia, łącznie z kasami biletowymi, które znowu zostaną otwarte. Wokół powstaną chodniki, miejsca postojowe, skarpa, patio, podwórze wyłożone kostką i mała architektura. Co ciekawe, nie będzie remontu tunelu, prowadzącego do peronów.

Napisz komentarz »