REKLAMA
absolut

Aktualności, Ludzie, wydarzenia

Cieść, Ziagań!

Opublikowano 06 października 2017, autor: Piotr Piotrowski

Tak mówili amerykańscy żołnierze podczas przekazania obowiązków między 3. a 2. Grupą Brygadową USA w piątek, 29 września, na placu Gen. Maczka w Żaganiu.

Żołnierze Stanów Zjednoczonych już na dobre zadomowili się w Żaganiu. W piątek, 29.09., Amerykanów z 2. Pancernej Grupy Brygadowej zmienili ich koledzy z 3. Pancernej Grupy Brygadowej.

Podobnie jak ich poprzednicy, będą stacjonować w żagańskim obozowisku na Karlikach i koszarach przy ul. Żarskiej przez dziewięć miesięcy. Podczas piątkowej ceremonii na placu Gen. Maczka, amerykańscy pancerniacy z 3. Ggrupy zwinęli swoje sztandary, a ich następcy z 2. Grupy rozwinęli.

 

 Taksówkami do Maca i KFC

W sklepach i marketach żołnierze masowo wykupują ekspresy do kawy, chipsy i… Kinder Niespodzianki. Zajadają się kebabami i jeżdżą taksówkami do McDonalds`a w Żarach i KFC w Zielonej Górze. Za wypad taksówką do Wrocławia płacą ok. 1000 zł, do Zielonej Góry – ok. 300 zł. Biorąc pod uwagę zarobki amerykańskiego szeregowego (ok. 16 tys. zł miesięcznie, dla porównania szeregowy  polskiej armii może liczyć na starcie na 2.800 zł na rękę), stać ich.

– Wielu naszych kolegów nie może się rozstać z amerykańską kuchnią, dlatego jeżdżą do  amerykańskich sieciówek  – mówili w piątek, 29 września, podczas zbiórki na placu Gen. Maczka Luke Syvanen i Kevin Firth. – Ale my już pokochaliśmy polską kuchnię, którą serwują nam w obozowisku.

Luke dodaj, że jest zauroczony Żaganiem. – Moja kuzynka jest rysowniczką, zrobiłem zdjęcia żagańskich zabytków i już jej przesłałem, aby mogła rysować polskie cuda architektury! – powiedział.

 

Żeby przeczytać więcej, kup gazetę „Regionalną” lub dostęp do wszystkich treści płatnych.
Liczba słów ukrytego tekstu: 266

Kup gazetę w kiosku

ten artykuł znajduje
się w numerze
Cena gazety: 3,00 zł brutto
LUB Wyślij sms

Wyślij sms o treści: AP.GRR
na numer: 79068
Cena sms: 11,07 zł brutto
LUB Wykonaj szybki przelew

Szybkie przelewy i płatności
kartą poprzez dotpay.pl
Kwota przelewu: 5 zł brutto


Aby odblokować treść wpisz otrzymany kod:


UWAGA! Otrzymany kod jest ważny przez 7 dni i odblokowuje wszystkie płatne treści.

Wykupując dostęp do treści płatnych zgadasz się na przetwarzanie danych w celu wygenerowania kodu. Administratorem danych jest właściciel portalu regionalna.pl - „REGIONALNA SPÓŁKA CYWILNA” Spółka Cywilna Monika Rabe-Prokopczyk, Anna Rabe z siedzibą przy ul. Broni Pancernej 6, 68-200 Żary.
Operatorem płatności SMS jest CTM Mobiltek, właściciel serwisu Smartpay.pl. Usługa dostępna w sieciach T-mobile, Orange, Plus GSM, Play, Heyah, Sami Swoi. Regulamin usług SMS dostępny na stronie smartpay.pl. Reklamacje można składać pod https://smartpay.pl/complaint.

 

Napisz komentarz »