twoj_dom_baner_1000x200_2017

Koncertowy debiut Sokolanek

Opublikowano 06 października 2017, autor: Przemek Kaźmierski

Juniorki młodsze Sokoła Żary nie dały żadnych szans rywalkom ze Sparty Gubin, wygrywając 43:16 w niedzielnym (1.10) spotkaniu piłki ręcznej kobiet w Powiatowym Centrum Sportu w Żarach.

Trochę niespokojny początek i lekka trema przed pierwszym meczem w rozgrywkach tylko przez kilka minut nie pozwolił zawodniczkom Sokoła Żary zaprezentować się w pełnej krasie. Z minuty na minutę grały jednak coraz pewniej i coraz bardziej oddalały się rywalkom, które nie mogły znaleźć pomysłu na rewelacyjnie broniącą Kingę Kinal. Fenomenalna wręcz skuteczność w obronie oraz sprawne wypuszczanie kontrataków spowodowało, że mecz stał się pojedynkiem do jednej bramki. Bardzo dobre spotkanie rozegrała Klaudia Juszczyszyn, która wielokrotnie pokonywała rzutem z wyskoku bezradną bramkarkę Sparty. W ten sposób  zdobyła dla zespołu 11 bramek. Bardzo dobrze zaprezentowały się także Justyna Laskowska, strzelając 14 bramek i Paulina Kuściak, która wbiła gubiniankom 12 goli.

– Wszystkie dziewczyny zasługują na wyróżnienie – mówi Tadeusz Płóciennik, trener Sokoła. – Jestem naprawdę szczęśliwy.

Nieco mniej zadowolony był Kazimierz Barłóg, trener Sparty

Sokolanki pokazały ducha walki i że potrafią na boisku współpracować, zarówno w ataku, jak i w obronie.