REKLAMA
absolut

Polityka

Koalicja wisi na włosku

Opublikowano 29 września 2017, autor: Piotr Piotrowski

Stołki w szprotawskiej Radzie Miasta mają stracić: jej przewodniczący Andrzej Skawiński i zastępca szefa komisji gospodarki, Jerzy Chmara. Czy to koniec koalicji burmistrza z klubem „Szansa dla Szprotawy”?

Koalicja radnych z klubu burmistrza Józefa Rubachy i PSL-u z radnymi ze stowarzyszenia „Szansa dla Szprotawy” (Andrzej Skawiński, Tadeusz Wiech, Stanisław Rosół) wisi na włosku. Najpierw odszedł z niej J. Chmara, radny z „Szansy”. Zrobił to, bo jego Henryków nie doczekał się remontu drogi, która jest w opłakanym stanie.

„Regionalna” nieoficjalnie ustaliła, że Chmarę ma spotkań kara – ma stracić stanowisko wiceprzewodniczącego komisji gospodarki. Aby to zrobić, burmistrz musi mieć większość radnych w tej komisji. Na środowej sesji (27.09.) dokonano zmian w  składzie komisji. Jan Szymczak z klubu radnych Józefa Rubachy potwierdził przejście z komisji budżetu do komisji gospodarki. 

– Podejrzewam, że takie dziwne przejście z komisji do komisji ma na celu usunięcie mnie z funkcji wiceprzewodniczącego komisji gospodarki – ocenia Chmara. – Ta komisja jest jedyną, w której burmistrz nie ma większości, jeśli chodzi o swoich radnych.

Coraz gorzej

Nieoficjalnie ustaliliśmy, że usunięcie Chmary to dopiero początek roszad, prowadzących do wykluczenia „Szansy” z koalicji. Stanowisko przewodniczącego Rady Miasta ma stracić A. Skawiński, a jego miejsce miałby zająć jego zastępca, Władysław Sobczak.

 – Tuż przed środową sesją nie dostaliśmy zaproszenia od burmistrza na robocze spotkanie, tak jak to zawsze było w zwyczaju – powiedział w przerwie obrad Skawiński. – Współpraca kuleje, układa się coraz gorzej, jest dużo niedomówień, dziwnych ruchów.

Burmistrz Józef Rubacha przyznaje, że w politykę się nie bawi.

– To, że pan Skawiński i radni z „Szansy” nie zostali zaproszeni na spotkanie koalicyjne przed sesją, to powinno dać im do myślenia – mówi. – Pan Skawiński dobrze prowadzi obrady, ale jak się zachowuje poza sesjami i co mówi, to już inna sprawa. Los pana Chmary jako wiceprzewodniczącego komisji leży w rękach radnych.

Napisz komentarz »