REKLAMA
joanna_szafy_baner_1000x200_2017

Sport

Udany początek

Opublikowano 29 września 2017, autor: Przemek Kaźmierski

Drużyna unihokeja UKS „Prus” przy I LO w Żarach udanie rozpoczęła występy w Salming Ekstralidze Mężczyzn 2016/2017. W miniony weekend (23-24.09.)

Żarska drużyna uczestniczy w rywalizacji Ekstraligi w grupie A i w ramach tych rozgrywek wygrała w Toruniu z miejscowym TLU Toruń dwa mecze, w sobotę 9:6 (3:1, 4:3 i 2:2), a w niedzielę 6:4 (3:1, 1:1 i 2:2). Z kompletem sześciu punktów UKS „Prus” zajmuje I miejsce w grupie. Mecz UKS Fenomen Babimost z UKS Nowa Łódź został przełożony na inny termin.

– W obu spotkaniach wynik praktycznie był już ustalony w pierwszej tercji, a potem tylko kontrolowaliśmy grę, żeby toruńska drużyna nie odrobiła strat. W sobotnim spotkaniu najskuteczniejszymi zawodnikami w naszej drużynie byli Bartłomiej Fliegner, który zaliczył trzy bramki i dwie asysty oraz Marcin Karaszewski, zdobywca dwóch bramek. Natomiast w niedzielę wyróżnili się Mateusz Gałek, który zdobył 3 bramki oraz Adrian Grędziński i Bartłomiej Fliegner, którzy zaliczyli po dwie asysty. W bramce bardzo dobrze spisywał się Marcin Bałdyga, który w obu spotkaniach uzyskał 80,65% skuteczność i jest aktualnie piątym bramkarzem Ekstraligi. Wśród zawodników grających w polu w kandyjskiej klasyfikacji punktowej Ekstraligi Bartłomiej Fliegner jest na trzecim miejscu z dorobkiem 7 punktów, Mateusz Gałek z 5 punktami zajmuje siódme miejsce, a na ósmym miejscu z 4 punktami jest Adrian Grędziński – mówi Waldemar Malendowicz, trener UKS „Prus”. Żarski zespół w rozgrywkach Salming Ekstraligi Mężczyzn uczestniczy drugi rok z rzędu.

Następne mecze żarska drużyna rozegra w Babimoście 14-15 października z miejscowym Fenomenem, faworytem grupy A.

Napisz komentarz »