REKLAMA

Aktualności, Wasze sprawy

Pół miliona kary za śmieci

Opublikowano 29 września 2017, autor: Piotr Piotrowski

Czy kara finansowa zmobilizuje właściciela śmieci przy ul. Tartakowej w Żaganiu do ich wywozu?

500 tys. zł – taką karę nałożył na firmę Laritech Recykling sp. z o.o. Tomasza Kulczyckiego Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska.

– To kara za to, że mimo cofnięcia przez Starostwo Powiatowe pozwolenia na składowanie odpadów na terenie przy ul. Tartakowej, przedsiębiorca z Wrocławia nadal je tam trzyma – mówi Wojciech Konopczyński, zastępca dyrektora WIOŚ-u.

Telefon Kulczyckiego milczy. Przedsiębiorca kilka razy obiecywał mieszkańcom Moczynia, że wywiezie śmieci z Tartakowej, gdzie trzymał je na dzierżawionym terenie. W międzyczasie, właściciel działki, żagański rolnik Bolesław Galentzdążył ją już sprzedać innej firmie.

W poniedziałek, 25 września, mimo nałożonej kary, hałdy śmieci dalej zalegały przy ul. Tartakowej.

– Nas ten pan też okłamał. W tej sytuacji sami wywieziemy te śmieci na wysypisko w Marszowie.  Obecnie negocjujemy warunki umowy i cenę za tonę odpadów – mówi Janusz Hołowiński, prezes spółki Kochee, która odkupiła teren od Galenta.

Dodajmy, że Kochee na Tartakowej zamierza uruchomić park maszynowy dla swojego taboru. Firma zajmuje się handlem płodami rolnymi i olejem rzepakowym.

Konopczyński dodaje, że przedsiębiorca ma prawo odwołać się od kary do sądu i sprawa może potrwać kilka miesięcy.

Napisz komentarz »