REKLAMA
baner-jas

Ludzie, wydarzenia

Nekrolog na kiosku

Opublikowano 29 września 2017, autor: Piotr Piotrowski

Żagański radny Piotr Łoś wywiesił „nekrolog” na kiosku swojej córki. Do końca września musi się wynieść.

Zdaniem prezesa spółki Pałac Książęcy, Pawła Lóssy, kiosk stojący przy wyjeździe z parkingu przy hali Arena na ul. Kochanowskiego stwarzał zagrożenie w ruchu drogowym. Spółka wypowiedziała umowę dzierżawy córce radego, Natalii. Na nic zdały się odwołania i tłumaczenia radnego, który przekonywał, że policyjne statystyki nie odnotowały przy Arenie żadnych wypadków czy kolizji. Do soboty, 30 września, ma się wynieść z działki.

 – Nieprzedłużenie umowy dzierżawy odbieram jako polityczną zemstę. Zostałem ukarany za swoją opozycją działalność wobec burmistrza, którego jako radny rozliczam z rządów – powiedział nam Łoś. – Wraz z córką prowadziłem tutaj kiosk przez 16 lat. Był on źródłem utrzymania dwóch rodzin. Teraz nie wiemy, co będziemy robić.

 

Kredyt na nowy kiosk

Łoś dodaje, że chciał przenieść kiosk na działkę należącą do Starostwa Powiatowego, parę metrów dalej, ale i tu spotkał się z oporem władz miasta.

– Zakwestionowano wielkość kiosku, nie mam więc szans, aby otrzymać decyzję o warunkach zabudowy i wznowić działalność od zaraz. Dlatego muszę zaciągnąć kredyt, aby postawić nowy kiosk, spełniający wymogi – wysoki na 2,90 metra, z płaskim dachem – dodaje.

Od kilku dni, na kiosku Łosiów wisi już „nekrolog” informujący o jego likwidacji przez spółkę Pałac Książęcy i burmistrza, który sprawuje nadzór nad spółką.

– Nic nie pomogła petycja do burmistrza, podpisana przez ponad 1400 mieszkańców. Klienci przychodzą do mnie, czytają „nekrolog”, przecierają oczy ze zdumienia – kwituje radny. – Ale ja się nie dam zastraszyć. Dalej będę skrupulatnie rozliczał burmistrza z jego pracy.

Burmistrz Daniel Marchewka zapewnia, że sam był świadkiem, jak dziewczynka prawie wpadła pod auto, wyjeżdżające z parkingu. Jego zdaniem, kiosk radnego zasłaniał widoczność wyjeżdżającym spod Areny, poza tym klienci stawali pod nim swoje auta.

komentarz »
  1. Kazimierz 8 października 2017 20:54 - Odpowiedź

    Ludzie wybaczą, tym którzy „decydowali” ale nie zapomną!! NIGDY NIE ZAPOMNĄ KRZYWDY ….Panie Marchewka…Żagań to małe miasteczko ..

Napisz komentarz »