REKLAMA

Sport

Sokół wraca do Żar

Opublikowano 29 września 2017, autor: Przemek Kaźmierski

Piłka ręczna kobiet wraca do Żar! Już w niedzielę, 1.10., o godz. 11.00 juniorki młodsze zagrają pierwszy mecz ze Spartą Gubin.

To dobra wiadomość dla wszystkich fanów szczypiorniaka. Piłkarki ręczne wracają do Żar, gdzie kiedyś klub z wieloletnimi tradycjami miał swoją macierzystą siedzibę. Ostatnio dziewczyny trenowały i grały w Witoszynie.

– Tak się składa, że zawodniczki z okolicznych wiosek idą obecnie do szkół średnich w Żarach, więc będą na miejscu – mówi Tadeusz Płóciennik, trener zespołu. – Od najbliższej niedzieli, 1.10., ruszamy z rozgrywkami. Wszystkich kibiców zapraszamy do hali Powiatowego Centrum Sportu na mecz ze Spartą Gubin.

Niedawno, 40 klubowiczek Sokoła obserwowało w Lubinie potyczki reprezentacji Polski z Włoszkami. Dopingowały swoje starsze koleżanki, Monikę Kobylińską i Anetę Łabudę, reprezentantki kraju, które przez 7 lat, na początku swojej kariery, trenowały w Sokole.

Sokół otrzymał w tym roku 20 tys. zł dotacji od Urzędu Miasta. Niestety, obecnie nie ma już pieniędzy.

– 14 tys. zł wydaliśmy na obóz sportowy, pozostałe pieniądze na wykupienie licencji zawodniczych oraz na wyjazdy – tłumaczy T. Płóciennik. – Po cichu liczę na sponsora, ale to już bardziej zadanie dla prezesa klubu.

W tej sytuacji trenerzy nie pobierają żadnych wynagrodzeń, a wyjazdy opłacane są z prywatnych środków.

 Treningi zespołu odbywają się w środy i piątki w Powiatowym Centrum Sportu w Żarach od godz. 15.30 do godz. 17.30. Grupy naborowe, początkujących zawodniczek, mają swoje zajęcia we wtorki i czwartki w Lipinkach Łużyckich, Kunicach oraz w Witoszynie. Docelowo mają grać w miejskiej lidze piłki ręcznej.

Kolejne spotkanie, tym razem juniorek starszych odbędzie się 8.10 o godz. 11.00 w Powiatowym Centrum Sportu. Tym razem Sokół będzie podejmował Lidera Świebodzin.

Napisz komentarz »