REKLAMA
absolut

Aktualności, Wasze sprawy

Po orzechy na targ

Opublikowano 29 września 2017, autor: Michalina Kozarowicz

Na żarskim targowisku pojawiły się już orzechy laskowe, 1 kg kosztuje 19 zł.

Po orzechy na targ

Kilogram marchewki kupimy na żarskim targowisku za 2 zł, za kg selera i pietruszki trzeba zapłacić po 5 zł. Śliwki są w cenie od 7 zł do 7,50 zł za kg. Za rzepę trzeba dać 7,50 zł za kg. Kapusta pekińska kosztuje 3,50 zł za kg, papryka – 4,50 zł. Jabłka możemy kupić już od 2,90 zł do 3,50 zł, w zależności od rodzaju.

Pomidory malinowe kosztują 6,50 zł za kilogram, a krakowskie – 4,50 zł. Ziemniaki kupimy po 1,20 zł za kg. Fasolka szparagowa to wydatek rzędu 6,50 zł za kg. Pęczek rzodkiewki kosztuje 2 zł. Za 30 dag kurek musimy zapłacić 10 zł, za 70 dag prawdziwków – 25 zł. W dobrej cenie są kanie. Jeden duży grzyb kosztuje 1 zł.

– Na targowisko przyszłam po grzyby – mówi Krystyna Zarzycka z Żar. – Ususzę je i będą na święta. Kupiłam podgrzybki, ponieważ pięknie pachną. Kiedyś sama jeździłam na grzyby, teraz kupuję je na targowisku. Nie kupiłabym suszonych grzybów w sklepie. Wolę kupić świeże i sama ususzyć, wtedy wiem, jakiej są jakości – wyjaśnia pani Krystyna.

Napisz komentarz »