Baner

Święto biegania w Żarach

Opublikowano 29 września 2017, autor: Przemek Kaźmierski

Aż 500 biegaczy wystartowało w 3. Crossie po Zielonym Lesie w Żarach (23.09.). Do pokonania mieli 10 km. Po raz trzeci z rzędu zwyciężył Aleksander Wostal ze Szprotawy.

Przed głównym startem biegały dzieci. Zwyciężył John Singer z Forstu, drugie i trzecie miejsce zajęli żaranie, Piotr Glock i Mikołaj Leń.

W głównym biegu, Aleksander Wostal pokonał 10-kilometrową trasę w czasie 42 minuty i 15 sekund. Na drugim miejscu uplasował się Radosław Boniec z Żar, a na trzecim – Jacek Stadnik z Krosna Odrzańskiego. Czwarty był Bartosz Grzegorczyk z Żar, a piąty – Marcin Piotrowski, także żaranin.

Wśród kobiet najlepszym czasem popisała się Agnieszka Gadomska z Zielonej Góry, która pokonała dystans 10 km w czasie 49 minut i 1 sek. Druga na mecie stawiła się Agnieszka Oleksy z Żary Runners Team, a trzecia była Anna Respondek z Zielonej Góry.

Głównym organizatorem imprezy było stowarzyszenie Żary Runners Team.