REKLAMA

Sport

Brazyliana w okręgówce

Opublikowano 29 września 2017, autor: Piotr Piotrowski

Świetnie spisują się brazylijscy piłkarze grający w naszych drużynach.

Promień Żary rozgromił w Rzeczycy miejscowy Zryw aż 4:1. Dwa pierwsze gole dla żaran strzelili Brazylijczycy. W 11. min do siatki trafił Matheus Henrique Brito, a w 24. min na 2:0 podwyższył Winston Luis de Souza. W drugiej połowie gole dla Promienia zdobyli jeszcze: Łukasz Czyżyk i Piotr Czarnota. Dzięki temu zwycięstwu Promień awansowali na piątą pozycję w tabeli. Oczko wyżej są Czarni Żagań, którzy zremisowali 2:2 na własnym boisku z Odrą Nietków. Oba gole zdobył Marcin Jankowski, który w tym sezonie ma już 12 trafień.

Na Brazylijczyków może też liczyć rywal Promienia i Czarnych, Piast Iłowa. Gomes Todoro Washington oraz Breno Anderson zdobyli już razem osiem goli. Iłowianie wygrali 2:0 w Czerwieńsku z Piastem. Najpierw do bramki trafił Dawid Borkowski (syn trenera), a kwadrans przed końcem wynik ustalił Washington. Piast Iłowa ma na koncie sześć wygranych i tylko jedną porażkę. Z 19 punktami zajmuje trzecie miejsce w tabeli, tracąc do lidera tylko dwa punkty.

– Cieszę się, że syn idzie w ślady ojca i wyrasta na solidnego napastnika – mówi z uśmiechem trener Piasta, Grzegorz Borkowski. – Godna pochwały jest postawa naszych Brazylijczyków. Ci młodzi chłopcy z Ameryki Południowej wcześniej trafili do Polski przez agencję piłkarską. Swoją bazę mają w pobliskim Ruszowie. Chcą się wypromować w klubach z niższych lig.

Napisz komentarz »