REKLAMA
absolut

Samorząd

Jednym więcej, drugim mniej

Opublikowano 22 września 2017, autor: Piotr Piotrowski

Radni pokłócili się z wójtem gminy Żagań o podział pieniędzy na inwestycje na wsiach.

Na poniedziałkowej sesji (18.09.) wójt Tomasz Niesłuchowski poinformował radnych, że po rozstrzygnięciu przetargów na kilka inwestycji zabrakło pieniędzy. Dotyczy to m.in. 20 tys. zł na budowę chodnika w Bożnowie. Wójt zapowiedział, że tę inwestycję najprawdopodobniej trzeba będzie okroić o parę metrów. To rozwścieczyło radnego z Bożnowa, Waldemara Lipińskiego.

– 20 tys. zł to nie jest kwota, która rozwali budżet! Dołożyliśmy 170 tys. zł dla Trzebowa, podobnie jak w innych miejscowościach, gdy oferta firmy po przetargu była wyższa niż kosztorys – grzmiał Lipiński.

Z kolei Leszek Ochrymczuk upomniał się o remont drogi z Miodnicy do Zbrojowa, przysiółka tej wsi.  – W ubiegłym roku z funduszu sołeckiego mieszkańcy przeznaczyli pieniądze na wykonanie dokumentacji, liczymy że wójt wstawi do budżetu tę inwestycję – zaznaczył Ochrymczuk.

Ostatecznie wójt obiecał raz jeszcze przeanalizować budżet i poszukać w nim pieniędzy na obie inwestycje. – Będziemy się starać zrealizować oba te zadanie – zapewnił Niesłuchowski.

Napisz komentarz »