REKLAMA

Aktualności, Ludzie, wydarzenia

Za napad z młotkiem trafią za kraty!

Opublikowano 22 września 2017, autor: Patryk Świtek, Bogusława Janicka-Klisz

Bandyci, którzy napadli na Alfreda Sładkiego i jego żonę, trafią do więzienia. Mają mu też oddać 364 tys. zł.

Sprawa trwała od lutego. W poniedziałek (18.09.) przed Sądem Okręgowym zapadł wyrok. W sali stawili się Tomasz K. (41 l.) i Daniel R. (28 l.). Z aresztu w kajdankach przywiozła ich policja. Przyszedł też Dawid K. (24 l.), który po napadzie pomógł ukryć się jednemu z napastników. Wyroku nie chciał usłyszeć Krzysztof S. (45 l.). Siedział w celi, kiedy sędzia Paweł Jurewicz mówił, że skazuje go na 8 lat więzienia.

– To on był osobą, która ułożyła skrupulatny plan działania. Uderzał młotkiem. Zabrał torbę z pieniędzmi – uzasadniał sędzia. Zaatakował też Jolantę, żonę Alfreda Sładkiego. Bił ją pięściami i młotkiem. Wyrwał jej włosy z głowy. Poranił nogi.

Pozostałych dwóch napastników sąd skazał na 5 lat więzienia. Uznał, że użyli gazu i pobili pana Alfreda. Złamali mu rękę.

Dawid K. ma zapłacić 4 tys. zł grzywny.

– Wiedział, że Daniel jest poszukiwany przez policję, a mimo to zdecydował się na wwiezienie go do Lubska i podstawienie pod mieszkanie, w którym się ukrył – tłumaczył sędzia.

 

Żeby przeczytać więcej, kup gazetę „Regionalną” lub dostęp do wszystkich treści płatnych.
Liczba słów ukrytego tekstu: 437

Kup gazetę w kiosku

ten artykuł znajduje
się w numerze
Cena gazety: 3,00 zł brutto
LUB Wyślij sms

Wyślij sms o treści: AP.GRR
na numer: 79068
Cena sms: 11,07 zł brutto
LUB Wykonaj szybki przelew

Szybkie przelewy i płatności
kartą poprzez dotpay.pl
Kwota przelewu: 5 zł brutto


Aby odblokować treść wpisz otrzymany kod:


UWAGA! Otrzymany kod jest ważny przez 7 dni i odblokowuje wszystkie płatne treści.

Wykupując dostęp do treści płatnych zgadasz się na przetwarzanie danych w celu wygenerowania kodu. Administratorem danych jest właściciel portalu regionalna.pl - „REGIONALNA SPÓŁKA CYWILNA” Spółka Cywilna Monika Rabe-Prokopczyk, Anna Rabe z siedzibą przy ul. Broni Pancernej 6, 68-200 Żary.
Operatorem płatności SMS jest CTM Mobiltek, właściciel serwisu Smartpay.pl. Usługa dostępna w sieciach T-mobile, Orange, Plus GSM, Play, Heyah, Sami Swoi. Regulamin usług SMS dostępny na stronie smartpay.pl. Reklamacje można składać pod https://smartpay.pl/complaint.

 

Napisz komentarz »