REKLAMA

Wasze sprawy

Mają bzika na punkcie dyni

Opublikowano 22 września 2017, autor: Piotr Piotrowski

Mieszkańcy Leszna Dolnego kochają dynie. W sobotę (16.09.), już po raz szósty, zorganizowali zabawę, której tematem przewodnim była właśnie dynia.

W konkursie na największą dynię pierwszą nagrodę zgarnął Roman Śliwiński, którzy przytaszczył okaz ważący ponad 160 kg, mierzący w obwodzie 220 cm. Drugie miejsce przypadło Krystynie Szymańskiej,a trzecie – również Śliwińskiemu (do konkursu zgłosił dwie dynie).

 – Dyń w moim ogrodzie nie brakuje. Sterydami ich nie pakuję – mówi z uśmiechem R. Śliwiński, który wygrał sprzęt do gospodarstwa domowego. – Po prostu roślinie trzeba okazać uczucie, intensywnie podlewać, dbać o nią. W tę największą wlewałem 20 litrów wody dziennie.

W konkursie na rzeźbę z dyni jury najbardziej przypadła do gustu ta autorstwa Martyny Molęda. Miejsca na podium zajęli jeszcze Paulina Woźniak i Filip Głodek. Wyróżnienie trafiło do Kamila Szmyta.

W konkursie na najsmaczniejszą potrawę z dyni pierwsze miejsce zajął F. Głodek, drugie –  Renata Cieślak, trzecie – Alicja Ryczek, czwarte – Magdalena Stępień. 

 Nagroda za najpiękniejsze przebranie dyniowe trafiła do Zofii Wilczyńskiej.

Mieszkańcy bawili się przy zespole Tulowianki z Borowiny, a wieczorem – przy kapeli Sukces. Pomysłodawcą imprezy jest Magdalena Stępień, która – jak podkreśla – ma bzika na punkcie dyni.

 – Uprawiam je od lat. Robię przetwory, począwszy od musztardy, dżemów, ketchupów, po budyń i kawę z dodatkiem dyni – mówi pani Magda, która na imprezie brylowała w przebraniu dyni, a na jej stoisku mieszkańcy mogli skosztować „dyniowych” specjałów.

Napisz komentarz »