REKLAMA
absolut

Samorząd

Naczelnik odchodzi

Opublikowano 15 września 2017, autor: bj

Jerzy Chomik, naczelnik ze Starostwa Powiatowego w Żarach, chciał odejść z pracy natychmiast, ale starosta się na to nie zgodził.

Po niemal 20 latach pracy ze Starostwa Powiatowego w Żarach odchodzi Jerzy Chomik, naczelnik wydziału inwestycji i gospodarki nieruchomościami.

– W urzędzie pracowałem, odkąd powstał powiat, czyli od 1999 roku – przyznaje J. Chomik. – Ale to już najwyższy czas na zmiany – tak komentuje pytania o powody swojej decyzji.

J. Chomik o zamiarze odejścia z pracy poinformował starostę we wtorek, 12.09. Chciał odejść od razu. Janusz Dudojć się na to nie zgodził.

– Pan Chomik chciałby to załatwić na zasadzie porozumienia stron. Tak naprawdę obowiązuje go 3-miesięczny termin wypowiedzenia. Dla mnie nie ma problemu, by się porozumieć szybciej, ale dogadaliśmy się, że najpierw zakończy bieżące sprawy, na przykład już otwarte formalności związane z przebudową ul. Moniuszki. Choć nie oznacza to, że musi pozostać do jej zakończenia – tłumaczy J. Dudojć. I dodaje: – Pan Chomik jest dobrym pracownikiem. Rokrocznie dostawał nagrody. Za moich czasów awansował na naczelnika – wylicza J. Dudojć (w sierpniu 2015 r., wcześniej był kierownikiem referatu zajmującego się inwestycjami, zamówieniami publicznymi i środkami europejskimi).

Jak się okazuje, starosta długo płakał nie będzie, bo… już ma na oku nowego naczelnika. Są nawet po słowie. Dlaczego nie ogłosi konkursu i nie wybierze najlepszego kandydata na ważne w starostwie stanowisko?

– Mam już kandydata. Pracuje w innym samorządzie, więc przejdzie do nas na zasadzie przesunięcia – mówi J. Dudojć.

J. Chomik jako naczelnik zarabia ok. 6 tys. 500 zł. .

Napisz komentarz »