REKLAMA

Wasze sprawy

Lepiej późno niż wcale

Opublikowano 15 września 2017, autor: Przemek Kaźmierski

W sprawie mieszkańców, którym w domach pękają ściany od przejeżdżających wąską drogą tirów, interweniowaliśmy w Urzędzie Miasta. Wygląda na to, że urzędnicy znaleźli pieniądze i zrobią remont.

Na razie zakończono „sprawy papierkowe” dotyczące drogi wewnętrznej przy al. Wojska Polskiego w Żarach.

– To dopiero początek całej inwestycji – mówi Rafał Fularski, naczelnik wydziału infrastruktury w Urzędzie Miasta. – Do jej faktycznego rozpoczęcia jeszcze potrzebne są dodatkowe procedury. Droga zostanie poszerzona i otrzyma nową nawierzchnię. Zostanie doprowadzona aż za firmę, dokąd jeździły do tej pory samochody ciężarowe i będzie sięgać do pierwszych zabudowań za nią po lewej stronie.

Przypomnijmy, że mieszkańcy żarskiej dzielnicy Kunice napisali petycję i kilka razy odwiedzili urzędników w sprawie drogi, nie mogąc znieść hałasu tirów i tumanów kurzu oraz obawiając się o bezpieczeństwo dzieci. Początkowo domagali się całkowitego zakazu poruszania się ciężarówek po wąskiej, popękanej, betonowej drodze. Teraz wygląda na to, że doczekają się jej poszerzenia i poprawy nawierzchni, choć jeszcze kilkanaście tygodni temu urzędnicy zastrzegali, że nie ma na to szans. 

Napisz komentarz »