REKLAMA
baner-jas

Wasze sprawy

Ulgi na działki

Opublikowano 15 września 2017, autor: Norbert Królik

O 95 procent ulgi ubiegają się mieszkańcy Żar, którzy mają działki w użytkowaniu wieczystym, a chcą przejąć je na własność.

Na następnej (22.09) sesji radni będą decydować o przyznaniu bonifikat dla użytkowników wieczystych trzech działek w Żarach.

O ulgi ubiegają się Damian Hałabura i Monika Hałabura, którzy mogą liczyć na ponad 14 tys. zł bonifikaty za przekształcenie z użytkowania wieczystego na własność połowy działki położonej przy ul. Wojska Polskiego w Żarach. Ulgę za drugą połowę tej samej działki otrzymają w odpowiednich udziałach Maria Koralewska, Antoni Hudy i Henryk Ardelli.

 Bonifikata ma być również udzielona Edycie i Krzysztofowi Pilch na przekształcenie działki przy ul. Konarskiego. Dzięki uldze będą mogli zaoszczędzić ponad 40 tys. zł.

O ponad 35 tys. zł bonifikaty ubiegają się Halina Gadomska i Tadeusz Gadomski. W ich przypadku przekształcenie prawa użytkowania wieczystego w prawo własności dotyczy działki przy ul. Klonowej.

Bonifikaty udziela burmistrz na podstawie uchwały Rady Miasta. Wcześniej osoby posiadające prawo użytkowania wieczystego działki muszą wystąpić do urzędu z wnioskiem o przekształcenie go w prawo własności i z wnioskiem o udzielenie bonifikaty. Podstawą do naliczenia bonifikaty jest różnica pomiędzy wartością działki a wartością wynikającą z prawa użytkowania wieczystego. W Żarach bonifikata za przekształcenie wynosi 95 proc.

 

Napisz komentarz »