REKLAMA

Samorząd

Gorączka zakupów

Opublikowano 15 września 2017, autor: Norbert Królik

Tak się rządzi w Żarach. Najpierw urzędnicy złupili mieszkańców podatkami od nieruchomości, a teraz urządzają igrzyska. Przedświąteczne. Przedwyborcze.

Do Urzędu Miasta wpłynęła dodatkowa kasa z podatków od nieruchomości płaconych przez mieszkańców Żar. Łącznie około 600 tys. zł. Władza od razu podzieliła dodatkową kasą. Choć do świąt i mikołajek jeszcze daleko, już przygotowała dla siebie prezenciki.

Drogie gadżety

Z pieniędzy z podatków urzędnicy kupią sobie monitor multimedialny wraz z komputerem za 28 tys. zł. I kopertownicę za 30 tys. zł, żeby nie mieli już problemów z adresowaniem kopert. Do tego dokupią odpowiednie oprogramowanie do niej za 14 tys. zł. Na remonty Ratusza, ekspertyzy i projekty wydadzą ponad 100 tys. zł. Kupią również dodatkowy serwer i oprogramowanie ułatwiające pracę urzędnika za 100 tys. zł. Kupią i wdrożą nowy system kadrowo-płacowy wraz z rejestracją czasu pracy (czytniki) za 95 tys. zł. Zaopatrzą się także w 8 tys. sztuk teczek archiwizacyjnych za 4 tys. zł, żeby już nic w urzędzie nie zginęło.

Coś dla przyjaciół

Na konkretny prezent może liczyć Miejski Ośrodek Sportu, Rekreacji i Wypoczynku. Szczodrzy urzędnicy kupią mu nowiutki ciągnik rolniczy za 110 tys. zł. Małe co nieco urzędnicy przewidzieli też dla policjantów. Na dodatkowe patrole dostaną 20 tys. zł.

I dla ludu

A i do mieszkańców coś wróci z zapłaconego przez nich podatku. Za 20 tys. zł urzędnicy zorganizują Jarmark Bożonarodzeniowy i za 40 tys. kupią nowe światełka bożonarodzeniowe. Kolejną atrakcją będzie lodowisko pod Ratuszem za 35 tys. zł.

kopertownica za 30 tys. zł

serwer z oprogramowaniem za 100 tys. zł

Drogie gadżety dla urzędników:

monitor multimedialny wraz z komputerem za 28 tys. zł

Na ostatnie święta przed wyborami
– Jarmark Bożonarodzeniowy za 20 tys. zł
– Nowe światełka za 40 tys. zł
– Lodowisko za 35 tys. zł

Napisz komentarz »