REKLAMA

Sport

Wrócili do gry

Opublikowano 15 września 2017, autor: Przemek Kaźmierski

Piłka nożna po przerwie wróciła do Brodów. W wyniku połączenia się Nysy oraz Motoru powstał nowy klub – „Zjednoczeni Brody”. Posiada dwie drużyny – juniorów starszych oraz orlików.

Stało się to możliwe między innymi dzięki inicjatywie trenera Jarosława Hajdula.

– Część zawodników nie chciała grać pod barwami Nysy, inni nie chcieli grać w Motorze, dlatego powstał nowy klub o symbolicznej nazwie „Zjednoczeni”. Pomiędzy starymi klubami zawsze były niesnaski, a teraz stawiamy na wspólną pracę – wyjaśnia trener. Efekty tego już są. – Nasi juniorzy starsi w II zielonogórskiej lidze okręgowej rozpoczęli od wygranej ze Stalą Jasień 5:0.

 

Mają potencjał i zapał

Na razie zespół juniorów ma 11 potwierdzonych zawodników, czterech załatwia jeszcze sprawy formalne. Wszyscy pochodzą z gminy Brody. Trenują w Grodziszczu, 2 km od Biecza, bowiem w Brodach boiska nie nadają się do użytku. Są zapuszczone, porośnięte chaszczami i wysoką trawą. Piłkarze spotykają się dwa razy w tygodniu, trenują 1,5 godziny.

– Oprócz drużyny juniorów mamy też orlików, czyli chłopców urodzonych w latach 2007-2009, a nawet 2010 – mówi J. Hajdul. – To jest przyszłość naszego klubu. Oni także są w II lidze rozgrywek regionalnych.

Najbliższe plany juniorów to sobotni (16.09.) mecz w Iłowej z tamtejszym Piastem. J. Hajdul przez 7 lat był trenerem młodzieży w Budowlanych Lubsko.

– Jeszcze z nich wszystkiego nie wyciągnąłem – mówi trener. – Widzę, że mają duży potencja i zapał do gry.

Drużynę juniorów starszych tworzą : Tomasz Szul ,  Adam Król , Damian Czubkowski, Kacper Gaweł, Gracjan Krajewski ,Hubert Mrowiński, Kamil Retkowski, Konrad Kowalski, Przemek Kuczkowski ,Bartek Brenk, Grzegorz Milach, Sebastian Wójcik,  Krystian Macierzyński, Kamil Ochryniuk, Hubert Graczyk i Damian Marcinkowski.

W składzie orlików grają : Natan Kuliszko, Bartosz Koroluk, Bartłomiej Woźniak , Bartosz Kowalewski, Igor Popiel, Jakub Koroluk , Dominik Łyczakowski,  Kordian Cwudziński, Fabian Ochryniuk, Kacper Ochryniuk, Szymon Kuliszko, Nikodem Szczepański, Damian Wilk-Koźlak, Franciszek Demczak, Marcin Koroluk, Szymon Bojko, Oliwier Maćkowiak , Alan Piętka, Fabian Pawelski oraz Wiktor.Łyczakowski.

 

Pomogła gmina

Na działalność „Zjednoczeni” dostali dotację z Urzędu Gminy.

– Przyznano nam 25 tys. zł na ten rok – mówi Daniel Stanisz, prezes klubu. – Część pieniędzy poszła na koszulki i zakup obuwia, część na sprzęt sportowy.

Prezes pochodzi z Brodów i sam grał w piłkę 20 lat temu z obecnym wójtem Ryszardem Kowalczukiem. Mieszka na stałe w Jasieniu i jest emerytowanym pracownikiem straży granicznej.

– Czuję się związany z Brodami, a prezesem zostałem po rozmowie z radnymi – mówi D. Stanisz. – Nysa dwa lata temu się rozwiązała i wstyd mi było, że taka duża gmina nie ma żadnego klubu. Działamy jako stowarzyszenie.

 

Przydałaby się kosiarki

Największym problemem klubu jest brak kosiarki do trawy.

– Musimy raz w tygodniu wynajmować firmę do koszenia trawy na boisku za 300 zł – mówi prezes. – Bardzo przydałaby nam się kosiarka, nawet używana, gdyby ktoś chciał nam przekazać, byłoby nam naprawdę miło. Nie mówiąc już o tym, że gdyby znaleźli się sponsorzy klubu, to też bylibyśmy wdzięczni.

Klub nie ma także autobusu, a na mecze zawodników wożą rodzice. „Zjednoczeni” cały czas czekają na nowych chętnych, którzy chcieliby spróbować swoich sił na murawie. Miesięczna opłata wynosi 20 zł.

Napisz komentarz »