REKLAMA

Samorząd

Ekstra kasa dla urzędników

Opublikowano 08 września 2017, autor: Justyna Bareła

159 tys. 600 zł do podziału na nagrody dla pracowników Urzędu Pracy w Żaganiu.

Nagrody za „osiąganie wskaźników” przyznało Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Z przyznanych 159 tys. zł pomiędzy pracowników na nagrody podzielono 136 tys. 190 zł, reszta to koszty składek na ubezpieczenie społeczne od nich. Średnio urzędnicy dostali po 2 tys. 400 zł na osobę.

– Pieniądze podzieliłam pomiędzy wszystkich 55 pracowników w Żaganiu i Szprotawie. Nie tylko dla doradców klienta i osoby na stanowiskach kierowniczych, ale również dla osób z ewidencji czy pań do sprzątania. Każdy z nich otrzymał nagrodę rzędu swojej miesięcznej pensji – tłumaczy Wioletta  Tybiszewska, dyrektorka żagańskiego PUP.Ale zastrzega: – Osobiście wolałabym dać pracownikom wyższą pensję niż nagrody. Zdarza się tak, że pracownicy proponują bezrobotnemu pracę za 2,5 tys. zł brutto, on odmawia, bo jest to dla niego za mało, a moi urzędnicy, szczególnie na niższych stanowiskach, sami nie mają takich stawek.

Wynagrodzenia dla urzędników zaczynają się od około 2 tys. 200 zł brutto.

Nagrody samej sobie dyrektor przyznać nie może.

– O jej przyznanie dla pani dyrektor wnioskował główny księgowy urzędu – mówi Zofia Mazur, kierownik działu organizacji i nadzoru PUP.

Napisz komentarz »