REKLAMA

Aktualności, Samorząd

Pieniądze wyrzucone w błoto

Opublikowano 08 września 2017, autor: Piotr Piotrowski

Blisko 130 tys. zł wydali szprotawscy urzędnicy na dokumentację ronda. Projekt przepadł, bo gmina nie otrzymała unijnej dotacji.

Zapowiedzi, że na skrzyżowaniu placu Komuny Paryskiej oraz ul. Młynarskiej, Głogowskiej, Kochanowskiego, Kościuszki i Sienkiewicza powstanie rondo, pojawiły się dwa lata temu. Burmistrz Józef Rubacha chwalił się, że dzięki temu zwiększy się bezpieczeństwo na drogach. Dokumentację techniczną za 129 tys. zł wykonała firma M-Trakt z Łężycy. Jak ustaliliśmy, pieniądze zostały wyrzucone w błoto, bo gmina nie otrzymała unijnego dofinansowania na budowę ronda. A urzędnicy liczyli na połowę z 1 mln zł. Projekt za 129 tys. zł poszedł w odstawkę, bo urzędnicy szykują nowy, zakładający powstanie ronda za mniejsze pieniądze.

Ustaliliśmy, że tym razem projekt wykonał Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego, za 3 tys. zł.

– Projekt uzyskał już pozytywne opinie policji oraz Urzędu Marszałkowskiego. Sama inwestycja planowana jest na przyszły rok – mówi wiceburmistrz Paweł Chylak. – Rondo zostanie wykonane tańszym kosztem, przy użyciu gotowych prefabrykatów, które dostarczy szprotawska firma Bewa.

 

Żeby przeczytać więcej, kup gazetę „Regionalną” lub dostęp do wszystkich treści płatnych.
Liczba słów ukrytego tekstu: 194

Kup gazetę w kiosku

ten artykuł znajduje
się w numerze
Cena gazety: 3,00 zł brutto
LUB Wyślij sms

Wyślij sms o treści: AP.GRR
na numer: 79068
Cena sms: 11,07 zł brutto
LUB Wykonaj szybki przelew

Szybkie przelewy i płatności
kartą poprzez dotpay.pl
Kwota przelewu: 5 zł brutto


Aby odblokować treść wpisz otrzymany kod:


UWAGA! Otrzymany kod jest ważny przez 7 dni i odblokowuje wszystkie płatne treści.

Wykupując dostęp do treści płatnych zgadasz się na przetwarzanie danych w celu wygenerowania kodu. Administratorem danych jest właściciel portalu regionalna.pl - „REGIONALNA SPÓŁKA CYWILNA” Spółka Cywilna Monika Rabe-Prokopczyk, Anna Rabe z siedzibą przy ul. Broni Pancernej 6, 68-200 Żary.
Operatorem płatności SMS jest CTM Mobiltek, właściciel serwisu Smartpay.pl. Usługa dostępna w sieciach T-mobile, Orange, Plus GSM, Play, Heyah, Sami Swoi. Regulamin usług SMS dostępny na stronie smartpay.pl. Reklamacje można składać pod https://smartpay.pl/complaint.

 

Napisz komentarz »