REKLAMA

Aktualności, Wasze sprawy

Za młody na śmierć

Opublikowano 08 września 2017, autor: Bogusława Janicka-Klisz

Paweł Pięta (†18 l.) zginął na drodze w okolicach Wrocławia. Kilka dni później miał zacząć naukę w III klasie technikum.

Paweł Pięta z Lubska zginął 29.08. ok. godz. 20.40 na drodze pomiędzy miejscowościami Lasek i Udanin (woj. dolnośląskie). Płaczą po nim mama i czterej bracia.

– Na prostym odcinku drogi, z niewyjaśnionych przyczyn zjechał na pobocze i uderzył w drzewo – informuje st. asp. Marta Stefanowska, rzeczniczka policji w Środzie Śląskiej.

 

Ukochany brat

Rozsądny, ułożony. Uczeń Zespołu Szkół Technicznych w Lubsku. Dla mamy – Pawełek. Dla brata Sławka (23 l.) – Pajo, dla brata Mateusza – Mały.

Niepoprawny optymista. I zawsze uśmiechnięty.

– Gdy wchodził do domu, to od razu tętnił on innym życiem. Teraz boję się tej ciszy – mówi Anna Pięta z Lubska, matka Pawła.

Na pytanie o ten dzień milknie.

– Najmłodszy z rodzeństwa, pięcioletni Kubuś, spał. Ale się przebudził. Wtedy brat Damian (11 l.) mu powiedział. Od tej pory Kuba cały czas całuje zdjęcie Pawła – opowiada pani Ania.

Malec zdecydował sam, że chce iść na pogrzeb. Najpierw pożegnał się z leżącym w trumnie ukochanym bratem, pocałował. I wrócił znowu.

– Po raz ostatni przybił mu piątkę. Tak jak to zawsze robili – wspomina A. Pięta.

 

Żeby przeczytać więcej, kup gazetę „Regionalną” lub dostęp do wszystkich treści płatnych.
Liczba słów ukrytego tekstu: 637

Kup gazetę w kiosku

ten artykuł znajduje
się w numerze
Cena gazety: 3,00 zł brutto
LUB Wyślij sms

Wyślij sms o treści: AP.GRR
na numer: 79068
Cena sms: 11,07 zł brutto
LUB Wykonaj szybki przelew

Szybkie przelewy i płatności
kartą poprzez dotpay.pl
Kwota przelewu: 5 zł brutto


Aby odblokować treść wpisz otrzymany kod:


UWAGA! Otrzymany kod jest ważny przez 7 dni i odblokowuje wszystkie płatne treści.

Wykupując dostęp do treści płatnych zgadasz się na przetwarzanie danych w celu wygenerowania kodu. Administratorem danych jest właściciel portalu regionalna.pl - „REGIONALNA SPÓŁKA CYWILNA” Spółka Cywilna Monika Rabe-Prokopczyk, Anna Rabe z siedzibą przy ul. Broni Pancernej 6, 68-200 Żary.
Operatorem płatności SMS jest CTM Mobiltek, właściciel serwisu Smartpay.pl. Usługa dostępna w sieciach T-mobile, Orange, Plus GSM, Play, Heyah, Sami Swoi. Regulamin usług SMS dostępny na stronie smartpay.pl. Reklamacje można składać pod https://smartpay.pl/complaint.

 

Napisz komentarz »