REKLAMA
absolut

Samorząd

Wszystko przez wybory

Opublikowano 08 września 2017, autor: Piotr Piotrowski

Nie będzie inwestycji w Żaganiu w ramach budżetu obywatelskiego w przyszłym roku.

Tak zdecydowali radni na sesji 31 sierpnia.

  – Nie chciałbym, aby budżet obywatelski był wykorzystywany do celów wyborczych. Proponuję, aby zawiesić go do 2019 roku – powiedział radny Grzegorz Kuźniar.

Burmistrz Daniel Marchewkaprzystał na to. Za było 13 radnych, 2 – przeciw, 2 kolejnych wstrzymało się od głosu. Jeden w ogóle nie brał udziału w głosowaniu.

W przyszłym roku głosowania nie będzie, ale kontrowersje budzi już tegoroczny budżet obywatelski. Wszystko przez plac zabaw, jaki ma być wybudowany w pałacowym parku. Burmistrz chce wydać na niego aż 430 tys. zł, choć w budżecie obywatelskim kosztorys opiewał na 230 tys. zł. Radni z opozycji zarzucili mu, że nie trzyma się regulaminu.

– Mieszkańcy ul. Plater prosili o budowę chodnika. Burmistrz tłumaczył, że inwestycja nie może być ujęta w propozycjach do budżetu, bo jej koszt jest za duży, a była oszacowana na 330 tys. zł – mówił radny Sebastian Kulesza, który reprezentuje ten rejon miasta. – Jak to się ma do zwiększenia środków na plac zabaw w parku?

Dodajmy, że pierwszy przetarg na budowę placu zabaw został unieważniony, bo jedyna zainteresowana firma oceniła koszta na 639 tys. zł. Przetarg zostanie powtórzony.

Napisz komentarz »