REKLAMA

Sport

Wicedyrektor od sportu

Opublikowano 08 września 2017, autor: bj

Dyrektor żarskiego MOSRiW-u od tygodnia ma zastępcę. Został nim Bogdan Kępiński, dotychczas nauczyciel wf., wcześniej miejski radny.

W fotelu wicedyrektora Miejskiego Ośrodka Sportu, Rekreacji i Wypoczynku Bogdan Kępiński (47 l.) zasiada od 1.09. Stanowisko było wolne po tym, jak w maju konkurs na dyrektora MOSRiW wygrał Andrzej Markulak, wówczas zastępca dyrektora.

Do końca sierpnia B. Kępiński był zatrudniony jako nauczyciel wychowania fizycznego w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Żarach. Wcześniej pracował w Zespole Szkół Technicznych (Rolniczak). W latach 2010-2014 zasiadał w Radzie Miasta z ramienia Platformy Obywatelskiej, potem bez powodzenia startował w wyborach samorządowych z listy Komitetu Wyborczego Wyborców Dobre Miasto Gmina Powiat.

 

Nie tylko sport

B. Kępiński jest trenerem zapasów w żarskim klubie Agrosie. Jego żona Violetta również jest nauczycielem wychowania fizycznego, mają dwóch synów (Michała, ucznia kl. III Społecznego Liceum i Szymona, ucznia V klasy Szkoły Podstawowej nr 2).

B. Kępiński poza swoim doświadczeniem sportowym będzie musiał się wykazać umiejętnościami w zarządzaniu.

– Moim zadaniem będzie nadzór nad infrastrukturą podległą MOSRiW, cChoć oczywiście mam też pomysły, jak zwiększyć możliwości rekreacji dla dzieci i dorosłych. Najbliższą sportową imprezę organizować będziemy w Kunicach z okazji narodowego dnia sportu, 9.09.- mówi B. Kępiński.

Jako wicedyrektor zarabiać będzie ok. 4 tys. 500 zł.

Napisz komentarz »