REKLAMA

Aktualności, Wasze sprawy

Drogi bubel

Opublikowano 01 września 2017, autor: Justyna Bareła

75 tys. zł kosztowała budowa parkingu w Wiechlicach. Plac jest nierówny, wysypany tłuczniem. Ludzie przecierają oczy ze zdziwienia. – To chyba kpina – mówią.

Parking powstaje w ramach budżetu obywatelskiego. Mieszkańcy Wiechlic zmobilizowali się i zbierali podpisy, żeby zdobyć pieniądze na jego budowę. Udało się im. W wakacje, na zlecenie Urzędu Miasta, ruszyła inwestycja za 75 tys. zł.

– Prace trwały prawie przez całe lato. Jesteśmy zawiedzeni tym, jak to wygląda. Jeżeli ma tak zostać, to szkoda było ludziom głowę zawracać i zbierać podpisy – przyznaje sołtys Ilona Burzyńska. I dodaje: – Nie jestem budowlańcem, ale ciężko uwierzyć, że włożyli tu 75 tys. zł.

Parking powstaje na placu pomiędzy szkołą podstawową a kościołem. Drogę do niego robotnicy wyłożyli z kostki brukowej, a na sam parking wysypali tłuczeń.

– Nawet porządnie tego nie wyrównali, bo wygląda to jak góry i doliny – dodaje pan Andrzej.

 

Żeby przeczytać więcej, kup gazetę „Regionalną” lub dostęp do wszystkich treści płatnych.
Liczba słów ukrytego tekstu: 80

Kup gazetę w kiosku

ten artykuł znajduje
się w numerze
Cena gazety: 3,00 zł brutto
LUB Wyślij sms

Wyślij sms o treści: AP.GRR
na numer: 79068
Cena sms: 11,07 zł brutto
LUB Wykonaj szybki przelew

Szybkie przelewy i płatności
kartą poprzez dotpay.pl
Kwota przelewu: 5 zł brutto


Aby odblokować treść wpisz otrzymany kod:


UWAGA! Otrzymany kod jest ważny przez 7 dni i odblokowuje wszystkie płatne treści.

Wykupując dostęp do treści płatnych zgadasz się na przetwarzanie danych w celu wygenerowania kodu. Administratorem danych jest właściciel portalu regionalna.pl - „REGIONALNA SPÓŁKA CYWILNA” Spółka Cywilna Monika Rabe-Prokopczyk, Anna Rabe z siedzibą przy ul. Broni Pancernej 6, 68-200 Żary.
Operatorem płatności SMS jest CTM Mobiltek, właściciel serwisu Smartpay.pl. Usługa dostępna w sieciach T-mobile, Orange, Plus GSM, Play, Heyah, Sami Swoi. Regulamin usług SMS dostępny na stronie smartpay.pl. Reklamacje można składać pod https://smartpay.pl/complaint.

 

Napisz komentarz »