REKLAMA
baner-jas

Ludzie, wydarzenia

Szybko z pudła nie wyjdzie

Opublikowano 01 września 2017, autor: Piotr Piotrowski

Co najmniej do 18 listopada posiedzi w areszcie szprotawski przedsiębiorca, który oszukał swoich kontrahentów, nie płacił podatków i przez wiele miesięcy ukrywał się przed policją.

Zbigniew S., właściciel zakładu budowlanego w Szprotawie, był poszukiwany listem gończym po całej Europie. Wpadł podczas kontroli drogowej w okolicach Wrocławia. Obecnie przebywa w areszcie w Nowej Soli. Przeciwko niemu żagańska prokuratura skierowała właśnie do Sadu Rejonowego dwa akty oskarżenia.

– W pierwszym akcie postawiliśmy mu sześć zarzutów, dotyczących przywłaszczenia mienia, oszustw oraz udaremnienia zaspokojenia wierzycieli – informuje Anna Pierścionek, zastępca Prokuratora Rejonowego. – Zbigniew S. jest oskarżony o przywłaszczenie sprzętu budowlanego, m.in. koparki kołowej marki Liebherr, ładowarki marki Volvo, ciężarówki marki Mercedes, a także artykułów i materiałów budowlanych na szkodę swoich kontrahentów na łączną kwotę 387 tys. zł. Z trzech różnych artykułów Kodeksu Karnego grozi mu od 5 do 8 lat więzienia. Mężczyźnie przedłużono areszt do 18 listopada.

 

Żeby przeczytać więcej, kup gazetę „Regionalną” lub dostęp do wszystkich treści płatnych.
Liczba słów ukrytego tekstu: 184

Kup gazetę w kiosku
Strona nr 1
ten artykuł znajduje
się w numerze
Cena gazety: 3,00 zł brutto
LUB Wyślij sms

Wyślij sms o treści: AP.GR1
na numer: 79068
Cena sms: 11,07 zł brutto
LUB Wykonaj szybki przelew

Szybkie przelewy i płatności
kartą poprzez dotpay.pl
Kwota przelewu: 5 zł brutto


Aby odblokować treść wpisz otrzymany kod:


UWAGA! Otrzymany kod jest ważny przez 7 dni i odblokowuje wszystkie płatne treści.

 

Napisz komentarz »