REKLAMA
absolut

Sport

Niespodzianka w Łęknicy

Opublikowano 01 września 2017, autor: Marcin Ruszkiewicz

W środę (30.08.) na naszych boiskach rozegrano drugą rundę regionalnego Pucharu Polski. Do największej niespodzianki doszło w Łęknicy, gdzie grający w B-klasie ŁKS wyeliminował z rozgrywek żarski Promień.

Trenowani przez Krzysztofa Dewo, byłego wychowanka Promienia, piłkarze z Łęknicy pokonali na własnym boisku drużynę z Żar 2:1. Bramki dla gospodarzy strzelili: Łukasz Lis i Łukasz Stankiewicz. Trafienie dla gości zaliczył Marek Homik. – Mamy fajny zespół, złożony z doświadczonych graczy. Puchar traktujemy jako przygodę, bo dla nas najważniejsza jest liga i awans do A-klasy – mówi K. Dewo, szkoleniowiec ŁKS-u. Rywal próbował, ale walił głową w mur. Przykro patrzeć na swój były klub, który przegrywa już w II rundzie okręgowego pucharu. Za moich czasów w pucharze rywalizowaliśmy z takimi firmami jak Górnik Zabrze – dodał Dewo.

W Kunicach miejscowa Unia (klasa okręgowa) zmierzyła się z czwartoligowymi Budowlanym Lubsko. Mecz zakończył się wygraną gości 2:1 (bramki: Tymoteusz Dynowski i Radosław Romanowski dla Budowlanych i Marcin Kleć dla Unii). Do trzeciej rundy awansowali również Czarni Żagań, którzy pokonali na wyjeździe Budowlanych Gozdnica 3:2. Piast Iłowa rozgromił LKP Stypułów aż 7:0. Sprotavia Szprotawa nie miała problemów z pokonaniem Czarnych Przybymierz 3:0. Z rozgrywek odpadła Delta Sieniawa Żarska, która przegrała 2:6 z Czarnymi Drągowina.

 

Napisz komentarz »