REKLAMA

Sport

Sparował i trenował w Bangkoku

Opublikowano 01 września 2017, autor: Marcin Ruszkiewicz

Maciej „Zembol” Zembik, najbardziej utytułowany zawodnik Żarskiego Klubu Sportów Walki, właśnie wrócił z Tajlandii, gdzie przygotowywał się do kolejnej, zawodowej walki.

– To było spełnienie sportowych marzeń. Wybrałem się do kolebki tajskiego boksu. Szkoliłem się w obozie FA Group Bangkok. W Tajlandii przebywałem cztery tygodnie. Trenowałem pięć razy w tygodniu, po dwa razy dziennie – opowiada Zembol. – Kolejny już swój urlop (Zembik jest zawodowym żołnierzem) przeznaczyłem na przygotowania do walki. Cały wyjazd i pobyt w Bangkoku praktycznie pokryłem z własnej kieszeni, a to nie mała kwota, ale było warto. Zajęcia i sparingi z prawdziwymi Tajami muszą zaprocentować w przyszłości. Miejscowi prezentują niesamowity poziom sportowy. Dla nich to sposób na życie. Z walk utrzymują siebie i rodziny – mówi Maciek. – Obserwując podejście Tajów do muay thai odkryłem, że sukces w tym sporcie tkwi w prostocie. Trenując, wykonują proste ćwiczenia, ale powtarzają je aż do znudzenia – tarcze, klincz, worki – zdrada zawodnik. – Nie miałem czasu na zwiedzanie stolicy Tajlandii. Po treningu byłem tak wykończony, że nie miałem już sił na inne rozrywki. Wybrałem się tylko na turniej muay thai. Odwiedziłem Channel 7 Boxing Stadium. To było niesowite przeżycie, zobaczyć w akcji najlepszych wojowników – kończy fighter z Żar.

Zembik już 16 września stoczy kolejną, zawodową walkę. Na gali w Zielonej Górze, organizowanej, przez Tomka „Maka” Makowskiego, ośmiokrotnego mistrza świata, skrzyżuje rękawicy z groźnym Rumunem. Każdy, kto pójść w ślady Zembika, może przyjść do klubu ŻKSW. Od 4 września rozpoczyna się nowy nabór do różnych sekcji. Więcej informacji można znaleźć na stronie klubowej.

Napisz komentarz »