REKLAMA

Aktualności, Wasze sprawy

Trują nas!

Opublikowano 01 września 2017, autor: Piotr Piotrowski

Żalą się mieszkańcy Szprotawy i okolic. W niedzielę, 27.08., musieli zamykać okna – wszystko przez smród, jaki unosił się nad okolicą podczas pożaru składowiska odpadów w Kartowicach.

To już szósty pożar wysypiska na przestrzeni półtora roku. Największy. Strażakom z siedmiu zastępów jego gaszenie zajęło aż sześć godzin.

– Ze względu na trujące substancje i gęsty czarny dym, pracowaliśmy w maskach powietrznych – mówi st. kpt. Paweł Grzymała, rzecznik żagańskiej straży pożarnej. – Paliły się tworzywa sztuczne, papier oraz inne odpady, składowane na wysypisku.

Przyczyną, podobnie jak w przypadku poprzednich pożarów, był samozapłon.

– Codziennie, gdy zawieje w stronę naszej dzielnicy – Sowiny, czuć paskudny zapach. Tym razem, gdy składowisko stanęło w ogniu, smród był nie do zniesienia – mówi Jadwiga Banasiuk.

– Zamykaliśmy okna, na dworze nie dało się wystać. Odpowiednie służby powinny coś z tym zrobić. Od dawna mówi się, że to składowisko to zagrożenie dla naszego środowiska i zdrowia – dodaje S. Osipczuk.

Burmistrz Józef Rubacha tłumaczy, że po skargach od mieszkańców wystąpił do Urzędu Marszałkowskiego o cofnięcie pozwolenia na składowanie odpadów w Kartowicach.

– Wniosek jest analizowany, nie mamy jeszcze odpowiedzi – informuje burmistrz.

 

Żeby przeczytać więcej, kup gazetę „Regionalną” lub dostęp do wszystkich treści płatnych.
Liczba słów ukrytego tekstu: 140

Kup gazetę w kiosku

ten artykuł znajduje
się w numerze
Cena gazety: 3,00 zł brutto
LUB Wyślij sms

Wyślij sms o treści: AP.GRR
na numer: 79068
Cena sms: 11,07 zł brutto
LUB Wykonaj szybki przelew

Szybkie przelewy i płatności
kartą poprzez dotpay.pl
Kwota przelewu: 5 zł brutto


Aby odblokować treść wpisz otrzymany kod:


UWAGA! Otrzymany kod jest ważny przez 7 dni i odblokowuje wszystkie płatne treści.

Wykupując dostęp do treści płatnych zgadasz się na przetwarzanie danych w celu wygenerowania kodu. Administratorem danych jest właściciel portalu regionalna.pl - „REGIONALNA SPÓŁKA CYWILNA” Spółka Cywilna Monika Rabe-Prokopczyk, Anna Rabe z siedzibą przy ul. Broni Pancernej 6, 68-200 Żary.
Operatorem płatności SMS jest CTM Mobiltek, właściciel serwisu Smartpay.pl. Usługa dostępna w sieciach T-mobile, Orange, Plus GSM, Play, Heyah, Sami Swoi. Regulamin usług SMS dostępny na stronie smartpay.pl. Reklamacje można składać pod https://smartpay.pl/complaint.

 

Napisz komentarz »