REKLAMA

Ludzie, wydarzenia

Można? Można!

Opublikowano 01 września 2017, autor: Przemek Kaźmierski

Ryszard Gawłowski (56 l.) z Żar nie krył zdziwienia, że tuż pod nosem policji, na skrzyżowaniu ulic Lotników i Legionistów, drzewa zasłaniają sygnalizację świetlną.

Pan Ryszard zauważył, że jadąc ulicą Artylerzystów od skrzyżowania z ulicą Ułańską w kierunku ul. Moniuszki, nie widzi się świateł, które kierują ruchem obok komendy policji. Zasłaniają je drzewa.

– Ja wiem, że tam jest sygnalizacja, ale ktoś, kto jedzie pierwszy raz, może się rozpędzić i zobaczyć światła w ostatniej chwili. I może nie wyhamować – przestrzegał pan Ryszard. – Dziwię się, że jeszcze nikt nie obciął tych gałęzi. Przecież to jest tuż obok komendy policji.

Pojechaliśmy na miejsce razem z panem Ryszardem – faktycznie, światła były zasłonięte przez rozrośnięte konary. Z daleka sygnalizacja była niewidoczna. Dopiero 10 metrów przed skrzyżowaniem, po przejechaniu pod gałęzią, widać było, czy czeka nas zielone czy czerwone światło.

– Aż dziwne, że jeszcze nic się tu nie stało, ale lepiej dmuchać na zimne – skwitował pan Ryszard.

Osunęli

O sygnalizację zapytaliśmy urzędników ze Starostwa Powiatowego, do którego należy droga.

– Szczerze mówiąc, nie widziałem o tym problemie – przyznał Adrian Lewandowski, kierownik referatu dróg w starostwie. – Jeszcze dziś przyjrzę się tej sytuacji  i oczywiście usuniemy gałęzie, które zasłaniają sygnalizację świetlną – obiecał.

Po naszej interwencji, jeszcze tego samego dnia usunięto gałęzie, które zasłaniały światła.

Napisz komentarz »