REKLAMA

Sport

Cienie lepsze od Niedźwiedzi

Opublikowano 01 września 2017, autor: Piotr Piotrowski

Co to były za emocje! Żagańskie „Cienie” wygrały swój pierwszy mecz w tym sezonie w lidze futbolu amerykańskiego grupy zachodniej PLFA.

W sobotę, 26 sierpnia, futboliści z Shadows Żagań gościli na swoim stadionie dwóch rywali – zespoły z Gorzowa i z Lubina. Shadows najpierw pokonał 42:30 ekipę Grizzlies Gorzów Wlkp. –  Mecz obfitował w wiele przyłożeń, co kosztowało nas sporo sił  – mówi Jarosław Kilian, trener żagańskich futbolistów.

Pojedynek z drugim rywalem, Warriors Lubin, gospodarze przegrali 6:30.

 – Warriors byli wypoczęci, bo rozegrali mecz tylko z nami. Nie pozwoli nam na zbyt wiele – dodaje Kilian. – Sportowo na pewno nie możemy czuć się spełnieni, ale to był bardzo udany dzień. Takiego dopingu z trybun jak dziś jeszcze nie mieliśmy.

Shadows zagrali w składzie: A. Chabiniak, P. Wojtera, G. Fil, K. Siwczyk, M. Szymczak, K. Czekan, A. Idźkiewicz, M. Długosz, K. Siwczyk,P. Nowicki, P. Henkulak, P. Sroka, N. Castillo, P. Wancel.

„Cienie” mają jeszcze szansę powtórzyć sukces sprzed roku, czyli awansować do ćwierćfinału ligi PLFA. Wystarczy, że wygrają wyjazdowy mecz w Poznaniu, z gospodarzami, 17 września.

Napisz komentarz »